Menu

Prosím vás, dobrí ľudia, o pomoc pre môjho ...

Trvanie výzvy: 29. mája 2018 - 28. mája 2019

Cieľ výzvy

Vyzbierať financie na Delfinoterapiu, Canisterapiu, kúpeľnú liečbu a prípadné výdavky

Príbeh

Prosím vás, dobrí ľudia, o pomoc pre môjho synčeka, ktorý je ZŤP na 70%. Termín máme už v júni

Môj synček sa volá Alexik, má 9 rokov, trpí epilepsiou, DMO a veľmi slabou motorikou. Veľmi by mu pomohla v liečbe Delfinoterapia tak vás prosím s Alexikom, pomôžte nám ju znova absolvovať, aby sa jeho stav aspoň troška posunul vpred.Za každú vašu pomoc vám zo srdiečka ďakujeme.

Náš ťažký osud

Pokúsim sa vám stručne opísať náš životný príbeh,keď sa nám snažím pomôcť ako viem, ale bez dobrích ľudí sa nám to veľmi ťažko podarí.

Môj synček má 9 rokov a už trpí na epilepsiu, detskú mozgovú obrnu,ADHD, veľkými poruchami správania. Keď sa narodil zistili mu srdcovú vadu na srdiečku, má oslabenú jemnú a hrubú motoriku, dokonca sa mu začala
tvoriť skolióza, chodíme aj na rehabilitáciu a po kúpeľných liečbach, ale najväčšiu starosť mi robí
to, že nerozpráva. Navštevuje Špeciálnu základnú školu , ale museli ho preradiť do ľahšieho stupňa, pretože školu nezvládal. Nedokáže nakresliťa ani vymaľovať obyčajný obrázok.  Ja sama tiež trpím na epilepsiu už celé roky. Mám za sebou operáciu chrbtice, s následkami. Delfinoterapia, by mu veľmi pomohla v liečbe, podarilo sa nám už delfinoterapiu absolvovať, ale aby malá poriadne účinky treba ju viac krát absolvovať a to z finančného hľadiska nie je v mojich silách.Jedna delfinoterpia nás stojí 150 e a keď k tomu prirátam aj ubytovanie a stravu tak nás to víjde na 4 000e,-, pretože tam absolvujeme 10 tích terapií a to len víjde na 1 500e,- Je to skutočne finančne náročne. Delfinoterapia je až v Egypte tak výdavky na ňu su privysoké. Delfinoterapia má veľmi priaznivé účinky a  dokáže pomôcť alebo aspoň v podstatnej miere zmierniť zdravotné problémy. Po našom absolvovaní som postrehla mierny posun, Alexik vôbec nerozprával, posun nastal, keď sme sa vrátili tento rok z delfinoterapie a to začal pomalyčky komunikovať až vo svojich 9 rokov, čo je pre mňa priam zázrak z neba.Nespojí celú vetu dohromady, ale aspoň viem, čo sa snaží povedať, škoda, len že sa nevie naučiť svoje vlastné meno, keď sa ho niekto spýta ako sa volá tak povie len ,,ale". Je ešte toho veľa, co by potreboval zlepšiť, hlavne aby začal poriadne rozprávať.Pozná len 6 písmeniek ale napísať ich poriadne nevie a on sa tým veľmi trápi, keď sa mu vôbec nedarí a ja chcem od neho niečo, čo on nedokáže. V učení mú veľmi pomáha Canisterapia, ale to tiež nie je lacná záležitosť, jedna Canisterapia  nás stojí   20 e,- ale snažíme sa na ňu chodiť každý týždeň pokiaľ sa nám finančne dá, to čo dokáže urobiť pri psíkovy je priam zázrak, ja to doma s ním nedokážem, tak Vas prosím o pomoc, aby sme ju mohli pravidelne navštevovať a Alexik by tak mohol robiť aspoň nejaký pokrok v škole.

Bývam s mamou, ale ona je na invalidnom dôchodku a ja poberám opatrovateľký príspevok. Môj ocko mi zomrel ešte v detstve a Alexikov otec o neho nemá veľký záujem,trávi s ním veľmi málo času a na jeho liečbu nám nijako neprispieva tak sa nemám na koho obrátiť. Nemôžem sa nijako zamestnať, poberám len opatrovateľský príspevok, pretože Alexik si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť. V noci mi veľmi ťažko spí a často sa budí, má veľmi nepojnný spánok.

Chcem preneho urobiť maximum pokiaľ nie je neskoro. On má len mňa, ale ja tu večne nebudem a tak sa trápim, čo bude s ním, keď sa už na mňa nebude môcť spoľahnúť. Priala by som si, aby mohol mať plnohodnotný život ak aj my ostatný, kým sa len dá, ešte je tu šancu, že jeho stav sa môže zlepšiť, ale bez pomoci to určite nepôjde, bez jeho pravidelnej Delfinoterapie, ktorá mu veľmi pomáha. Najlepšie je, že vidím ten účinok z terapie tak verím v pozitívne pokroky. Preto vás z celého srdiečka prosím o pomoc.
Alexik by sveľmi rád hral s kamarátmi, ale keď nevie poriadne rozprávať deti sa mu posmievajú a jeho to veľmi trápi,že sa s ním deti nechcú hrať a utekajú pre dním. Pre mňa ako matku je veľmi bolestivé vidieť ako sa mu ostatné deti posmievajú. Pre nás je reč ako samozrejmosť nevieme si predstaviť život bez nej tak prosím pomôžte nám. Aby sa Alexik mohol so svojími kamarátmi pekne hrať a mať tak radosť zo života, ktorá je dôležitá pre každé dieťa. Lebo malé deti by nemali trpieť takým nedostatkom ako je priateľstvo. Tak vás z celého srdiečka prosíme o pomoc.

Zriadili sme si aj vlastné občianske združenie na podporu Alexikovej liečby s názvom: Občianske združenie Alex

Snažíme sa vyzbierať si aj 2% z daní, ak by ste nám chceli pomôcť aj takouto formou.

Vyšiel o nás článok aj v časopise Šarm.

Začali sme užívať aj prírodnú liečbu značkou Duolife, ale to tiež nie je lacná záležitosť, kúpa tíchto prípravkou nás víjde mesačne na 230 e, ale chceme to vyskúšať, pretože to má veľmi pozitívne účinky na nervový vývoj človeka, čo je Alexikov najhlavnejší problém. Snažím sa vyskúšat všetky možnosti liečby, aby sa tak mohol Alexik vyzdravieť, dokonca by sme chceli vycestovať aj do Francúzska do Lúrd a pevne sa modliť s nádejou, že Alexikovy to pomôže a vylieči sa alebo aspoň v podstatnej miere, ale keďže toto všetko je naozaj veľmi náročné tak preto sa obraciam na Vás milí darcovia, či už darovaním 2% alebo nejakým finančný príspevkom každá pomoc nám veľmi pomôže

Zo srdiečka Vám ďakujeme za pomoc, nesmierne si to vážime


Vopred vám z celého srdiečka ďakujem za akúkoľvek vašu pomoc, ktorá nám neskutočne pomôže.


Aktualizácie

Srdečné ďakovanie7. 9 2019

Chcem sa poďakovať všetkým darcom, vďaka ktorým Alexik absolvoval delfinoterapiu. Veľmi si terapiu s delfínom užíval a posunuli sme sa o malý krôčik vpred začo Vám z celého srdca s Alexikom ďakujeme a veľmi si vážime Vašu pomoc. Bez Vašej pomoci by Alexik nedokázal napredovať.Ďakujeme

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?