Menu

Pomoc pre Sabínku Fajnorovú

Trvanie výzvy: 19. júna 2018 - 19. júna 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Neurorehabilitácia v Adeli medical centre v Piešťanoch

Príbeh

Pomoc pre Sabínku Fajnorovú

Prosíme láskavých ľudí o pomoc pre našu milovanú dcérku Sabínku,aby mohla pokračovať vo svojom boji o lepší život.

Naša dcérka Sabínka sa narodila 22.05.2013 ako druhorodené vytúžené dieťatko.Žiaľ osud sa s ňou nemaznal a do vienka jej nadelil niekoľko diagnóz.Sabínka má vrodenú vývojovú chybu mozgu 3-komorový hydrocefalus,hypotóniu svalstva,atrofiu očného nervu,nerozpráva a má aj psychomotorické spomalenie.Jej oko a mozog majú spomalený prenos a preto sa omnoho ťažšie niečo naučí.Už 5-ty rok je v riešení genetikov a momentálne poputuje jej krv do SLOVINSKA na genetický rozbor,aby sme sa dozvedeli prečo má Sabínka toto ochorenie.

Od 5.mesiacov neustále rehabilitujeme a preto sa Sabínke postupne jej zdravotný stav zlepšuje.Navštevujeme rehabilitačné zariadenia Tetis s.r.o,Adeli medical centrum,vyskúšali sme delfínoterapiu.Všetky tieto terapie sú však finančne veľmi náročné,ale dnes vieme s istotou povedať,keby sme nerobili všetko čo je v našich silách Sabínka by bola ležiace dievčatko bez záujmu okolo seba.Veľmi sa tešíme,že sa sama dokáže posadiť,sedí,skúša sa dostať po štyroch,keď sa drží alebo je opretá dokáže stáť,rozdáva úsmevy na všetky strany a dôležité je,že je šťastná sama zo seba,keď dokáže niečo nové.

Všetky tieto pokroky sú veľmi významné a my veľmi pekne ďakujeme všetkým ľuďom,ktorí sa počas našej 5-ročnej cesty podieľali na pomoci Sabínke.Nesmierne si vážime všetko čo pre nás kto robí a urobil,pretože cesta je náročná a my vieme,že ste s nami.

Ak sa rozhodnete podporiť našu dcérku budeme veľmi vďační,nakoľko treba intenzívne rehabilitovať a nikdy sa nevzdávať.

S úctou a vďakou rodina Fajnorová.

Aktualizácie

Sabínka po operácii23. 4 2019

Sabínka musela absolvovať endoskopickú operáciu hlavičky-3 mozgovej komory,likvor neodtekal a robil veľké problémy.Sabi sa prestala hýbať jej emócie a mimika sa stratili,bol to pre nás veľký stres a šok nakoľko do januára krásne napredovala.Momentálne je po operácii a vracia sa späť do života.Našťastie nezabudla nič čo vedela.Tešíme sa,že bojuje.

ĎAKUJEME VÁM ZA POMOC29. 1 2019

Milí darcovia!Ďakujeme za pomoc pre Sabínku.Sabi sa momentálne snaží z polohy na štyroch vykročiť dopredu čo je pre ňu veľká výzva.Trénuje to každý deň a pomaly sa posúva dopredu.

Tešíme sa!Ďakujeme rodičia Sabínky.

Sabi doma a v Adeli centre26. 11 2018

Sabínka sa snaží aj doma a krásne sa dokáže s oporou premiestňovať po byte.

Sabínka sa teší,že jej pomáhate.19. 11 2018

Milí darcovia veľmi sa tešíme,že ste sa rozhodli podporiť našu dcérku Sabínku.Veľmi sa teší,že s vašou pomocou bude môcť napredovať.

Chodí do špeciálnej materskej škôlky,kde má nových kamarátov a milé pani učiteľky.So smiechom ide do škôlky,kde sa učí novým veciam.

Je omnoho vnímavejšia a veľmi aktívna.

Ďakujeme za pomoc!

Sabínka sa zlepšuje aj vďaka vám v ADELI centre22. 9 2018

Ďakujeme za vašu podporu,Sabínka sa teší,že môže rehabilitovať a napredovať.

Ďalšie informácie

Facebook
Pomôžte-Sabinke

Web
www.sabinka.sk

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?