Menu

Rehabilitácie pre Ninku

Trvanie výzvy: 19. júla 2018 - 1. decembra 2018

Cieľ výzvy

potrebné rehabilitácie a terapie

Príbeh

Rehabilitácie pre Ninku

Každé 1€ je pre nás bližšie sa dostat k cielu- chodiť a pohybovať sa ako rovesníci .
Za každe 1€ budeme veľmi vďační.

Veľmi sme sa tešili na naše vytúžené babätko o ktoré sme sa dlho snažili. Celé tehotenstvo bolo v poriadku, všetky vyšetrenia ukazovali , že budeme mať zdravé dievčatko. 
Prišiel predčasne deň D , kedy sa Ninka vypýtala na svet. Bolo to v 36.týždni. 
Tešili sme sa ako ju budeme mať už konečne v náručí, lenže pôrod sa skomplikoval, pretože Ninka sa zasekla v pôrodných cestách , lekári mali stale čas až kým ju nepridusili. Ninka sa narodila ale nedýchala, museli ju oživovať.  Našťastie sa im to podarilo, no následkom toho sú zväčšené komory na mozgu ktoré nám bránia zatial v motorickom vývoji. Okrem toho po pôrode zistili, že Ninka má aj rázštep chrbtice, ťažký hypotonus, skoliózu , nevyvinuté krčné stavce a stale čakame aj na genetické výsledky. Ninká má aj problém s priberaním, aj keď papá ,minimálne priberá a oproti svojim rovesníkom zaostáva aj v raste, no napriek tomu je to múdre a usmievavé dievčatko, plné energie a lásky :-)

Chodíme cvičit na rôzne rehabilitácie, plávame , pretože ešte sama sa neposadí, nechodí, neštvornožkuje. Usedí len keď ju posadím ja . Musíme velmi cvičiť a podstupovať rôzne terapie aby Ninka si raz sama sadla a aby vykročila svojimi nôžkami .
Terapie a rehabiitácie ktoré podstupujeme neprepláca poisťovňa , musíme si to hradit v plnej výške. 
Náš ciel je dostať sa do Adeli centra , pretože by nás to ovela skorej postavilo na nôžky...ani to neprepláca poisťovňa.
Okrem Adeli centra , potrebujeme aj iné rehabilitačné pobyty , ktoré tiež sa musia doplácať.

Preto vám budeme vďační za akukolvek sumu, ktorou pomôžete s úhradou za niektorú z terapíí a tak i vďaka vás , Ninka sa bude mocť postaviťna nohy, naháňať sa so svojou staršou sestričkou a raz zaradiť sa medzi svojich rovesníkov, medzi kolektív a neskor žiť plnohodnotný život.

Celková suma je potrebná na pokrytie vačšinu nákladov na vyššie uvedené rehabilitácie či terapie.

Z celého srdca vám ďakujeme.

Aktualizácie

Plávanie 4. 10 2018

Plávanie , posilňovanie svalov, uvoľnenie svalstva ...

Plávanie s cvičením26. 9 2018

Plávanie Ninušky 

Ninka robí zázraky ! 26. 9 2018

Vďaka peniazom vyzbieraných cez portál ľudia ľuďom a tým pádom vďaka rehabilitácií, skenarterapie a plávaniu Ninka 12.augusta si prvýkrát sadla , 18.septembra prvýkrát sa postavila v postieľke a včera 25.9. prvýkrát sme ju pustili bez našej pomoci ísť po vlastných nohách a ona išla !!! 

Neuveriteľný pocit , keďže ešte v júni bola ležiaca , nevedela okrem pretáčania nič.  Ten pocit sa nedá ani opísať slovami. 

Samozrejme pokračujeme ďalej s rehabilitáciami a terapiami , kvôli chrbátiku, razštepu chrbtice a tých nevyvinutých krčných stavcov .... 

Skenarterapia 10. 8 2018

Vďaka vyzbieraným peniazom sme mohli začať aj so skenarterapiou <3 Ďakujeme! <3

Rehabilitácie, oxygenoterapia, masáž...25. 7 2018

Pár fotiek z nášho cvicenia

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?