Menu

Rehabilitácie pre Jožinka

Trvanie výzvy: 1. augusta 2018 - 31. júla 2019

Cieľ výzvy

Zaplatiť rehabilitačný pobyt v Adeli Piešťany

Príbeh

Rehabilitácie pre Jožinka

Moj sen je sediet a chodit

Všetko sa to začalo 15.10.2013.Veľmi sme sa tešili na prvé bábätko.Až do pôrodu bolo všetko v poriadku.Všetko sa však zmenilo pôrodom.Pri pôrode nastali komplikácie.Doktormi bola zle stanovená budúca pôrodná hmotnosť dieťaťa-doktori sa pomýlili o viac ako kilogram a podľa toho bol aj zle stanovený spôsob pôrodu.Syn Jožko mal byť odrodený cisárskym rezom a nie prirodzenou cestou.Kedže bol veľký,tak sa zasekol v rodidlách a musel byť vyťahovaný pomocou vex pumpy.

Jožinko po pôrode nedýchal,neplakal,mal veľmi škaredé poranenie na pravej strane hlavičky a s ľavou ručičkou vôbec nehýbal.Po narodení bol v krátkom čase prevezený do FN Trenčín na oddelenie rizikových novorodencov.Po dvoch týždnoch od pôrodu bol prepustený konečne domov.Vzhľadom ku jeho zdravotnému stavu sme museli začat cvičit Vojtovu metodu,aby si spevnil svalstvo na celom tele,ale hlavne ľavú ručičku.Prvé neurologické kontroly,nedopadli vôbec dobre.Ošetrujúca doktorka Nám oznámila ,že Jožko bude zrejme ležiaci.Odporúčala Nám rôzne rehabilitačné pobyty na rozvoj jeho telesnej a duševnej stránky.Jožko prekonal vela vyšetrení a rehabilitácií.

Jeho diagnóza:DMO-tažká kvadruparetická forma,Stp.tažkej perinatálnej cerebrálnej lézií.-V.s. lézia pl.brachialis 1.sin zmiešaný typ-psychomotorická retardácia,kineziologicky na úrovni 2 trimenomu-V.v. infantilná myoklonická epilepsia.

Chodíme cvičit do NsP Pov.Bystrica,kde cvičíme Vojtomu metodu.Tak isto máme za sebou liečenia v Tetis Dunajská Lužná.Ak Nám to finančná situácia umožnuje chodíme na rehabilitácie do Svetielko Trenčín.Boli sme dva krát v Adeli Medical Centre v Pieštanoch.Pravidelne máme canis terapiu,hipoterapiu,chodíme plávať,pravidelne cvičíme doma.Je to pre Jožka náročné,veľa krát všetko preplače.Jožko zatial stále nechodí,ale začal sa pretáčať na bruško a začal krásne sedieť a to už je pre Nás krok v pred.Všetko je to vďaka Vám,lebo Nás veľmi podporujete.

Chceli by sme Vás poprosit o finančnú pomoc na dalšie potrebné rehabilitácie.

Zbierame peniažky aj na iné terapie:Canis terapia-hipoterapiu.Je to veľmi tažké,ale urobíme pre Jožka maximum.Ja pevne verím,že raz bude behať.Všetci ho ľúbime,je to Naše malé slniečko.

Pomôcť Nám možete aj zberom plastových vrchnáčikov.

Ďakujeme

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?