Menu

Rehabilitácie pre Mirku

Trvanie výzvy: 7. augusta 2018 - 7. augusta 2019

Cieľ výzvy

Rehabilitácia v ADELI MEDICAL CENTER

Príbeh

Rehabilitácie pre Mirku

S mojou družkou Mirkou sme sa tešili na príchod našej dcérky . Krátko po pôrode však nastali komplikácie so zdravotným stavom Mirky. Upadla do bdelej kómy. Preto Vás prosíme o finančnú pomoc, aby sa jej stav zlepšoval a mohla pokračovať v plnohodnotnom živote so svojou rodinou.

Dobrý deň, volám sa Jozef Chrenšť. Mám 34 rokov a momentálne som na materskej dovolenke. Tento príbeh však nie je o mne, ale o mojej družke Mirke, s ktorou sme sa ešte pred 4 mesiacmi tešili na príchod našej spoločnej dcérky Tatiany. Bohužiaľ, život sa nám začal komplikovať presne 31.3.2018. Kedy som družku Mirku odviezol do nemocnice so zvýšenou teplotou. Na pohotovosti jej urobili štandardné vyšetrenia a RTG snímok pľúc, ktorý vykazoval minimálne známky zápalového procesu. Po pár hodinách sa Mirka začala otvárať a došlo k spontánnému pôrodu a narodilo sa naše prvé dieťa- Tatiana. 

Zhruba po 3 dňoch od pôrodu sa začal Mirkin stav rapídne zhoršovať, bola dýchvičná, apatická, vyčerpaná. Nakoľko kojila, personál nemocnice ma poslal zakúpiť tradičné voľnopredajné lieky na nachladnutie. Až keď Mirke ofialoveli nohy a prestávala dýchať previezli ju na ARO, kde som zistil prvú zdrvujúcu správu, že jej zdravotný stav je nezlučiteľný so životom. Dávali jej minimálnu šancu, že prežije do rána. Každá ďalšia správa bola už len horšia a horšia. Nakoľko prestávala dýchať, musei ju resuscitovať a tu zároveň vzniká predpoklad, že práve vtedy sa poškodili: rečové, zrakové a iné centrá. Nakoniec ju boli nútení lekári uviesť do umelého spánku, kedy bola závislána pľucnej ventilácií. Niekoľko krát sa ju pokúšali prebudiť z umelého spánku, avšak neúspešne. Skúšali sme rôzne terapie, len Mirka nereagovala. Zhruba po 4 týždňoch začala otvárať oči, no bohužiaľ ani vtedy nereagovala na vnemy z vonkajšieho prostredia, nakoľko bola v bdelej kóme. 

Počas dvojmesačného pobytu na ARO, prestávala jesť, komunikovať, vzdávala to. Nakoľko zdravotný stav stagnoval, rozhodol som sa ju umiestniť do rezidencie Nestor v Zázrivej, kde sa začalo opäť rehabilitovať. Následne sme ju previezli do NRC Kováčová a momentálne s ňou aktívne pracujú psychológovia, rehabilitační pracovníci a je pod neustálym lekárskym dohľadom. Dôležité je, že Mirka to nakoniec nevzdala a chce bojovať ďalej, chce svoje dieťa držať v nárucí, chce Tatianu vidieť vyrastať.

Existuje možnosť, výrazného zlepšenia Mirkinho zdravotného stavu v ADELI MEDICAL CENTER v Piešťanoch, a však cena tohto pobytu na mesiac stojí 6500 eur, kde poisťovňa nehradí túto liečbu. 

O čo teda prosíme v Mirkinom mene? Prosím o akúkoľvek finančnú pomoc na účely tejto rehabilitačnej liečby, lebo: "Žiadne bohatstvo sa svete sa nedá zrovnať so zdravým telom." J. Sirach 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?