Menu

Alexik a jeho vytúžený cieľ!

Trvanie výzvy: 29. augusta 2018 - 29. augusta 2019

Cieľ výzvy

Získať potrebné financie na orgáno molekularnu liečbu, podporné terapie ako canisterapia, biofidbeck,hipoterapia ,plavanie a rehabilitačné pobyty .

Príbeh

Alexik a jeho vytúžený cieľ!

Alexik veľký bojovník ,velmi by sme chceli naďalej pokračovať v ORGÁNO molekulárnej liečbe ako aj nevyhnutnej rehabilitacii a podporných terapiach . Už mame veľký kus cesty za sebou no čím sme bližšie ku cieľu je to ťažšie . Nepretržite podstivo cvičíme desiaty rok . Úspechy sú viditeľne , Alexik je tam kde je i vďaka vašej pomocí naši neznámi ako i známi dobrý ľudia za čo sme Vám všetkým nesmierne vďační . Postihnutie nie je -- je to len výzva....je len na vás ako jej budete čeliť a Alexik je dôkaz toho,že bojovať sa opatí !Od Vianoc Alexik sám ustoji ??. Pridala som i fotky ????

Bez pomoci Vás by sme určite neboli tam kde sme .Alexik je dôkaz toho ,že nevzdávať a bojovať sa oplatí !!! Postihnutie nie je, je to len výzva....je na vás ako jej budete čeliť....
Prajem Vám nech máte silu čeliť jej, čo najstatočnejšie..?...prijať výzvu je niekedy boj...my sme výzvu prijali...to zvýšné je boj...nech je na konci sladké víťazstvo??Alexik je dôkaz toho ,že nevzdávať a bojovať sa oplatí !!!


Vážený darca / darkyňa,

cieľom tejto žiadosti je združiť finančné prostriedky ako na Orgáno Molekularnu liečbu tak i na pravidelné rehabilitácie,cvičenia , plávanie i caniterapiu ,ktoré sú nevyhnutné pre Alexíkov plnohodnotny život.Presná špecifikácia ochorenia nášho syna Alexa ZAJACA znie: Infatilná cerebrálna paréza,spastická triparéza DK biliant, s prevahou vpravo + PHK, axiálna hypotónia, konkom, strabizmus,kinesioiogický zač. 6 lokom štádia podľa profesora Vojtu, Stp. včasnom a sfyktickom syndróme I - II.st. Pred rokom  mu bola diagnostikovaná epilepsia.Náš Alexík sa narodil ako zdravé dieťa. Keď mal sedem mesiacov, po mnohých odborných vyšetreniach sme sa dozvedeli, že má diagnózu detská mozgová obrna. Pre nás, jeho rodičov to bolo veľmi ťažké obdobie. Nielenže sme nevedeli čo nás čaká, ale najmä, či bude chodiť, písať, čítať, skrátka či bude schopný zaradiť sa medzi ostatné deti.Navštívili sme množstvo rehabilitačných centier so skvelými odborníkmi: 12-krát Rehabilitačnécentrum RENONA v Šúrovciach, 5-krát Špecializovanú rehabilitačnú nemocnicu TETIS v DunajskejLužnej, 2-krát ADELI Centrum v Piešťanoch a 15 krát SVETIELKO v Trenčíne, ktorý by sme potrebovali opakovať častejšie .Rehabilitačné pobyty Martine, v Bratislave a samozrejme, pravidelne cvičíme.Taktiež hipoterapia a canisterapia, biofidbeck, cvičíme i v activ clube v Žiline . . Ja som stále hľadala nejaký zázrak pre synčeka, dokonca som mala niekoľko snov, kde som ho videla chodiť.Sme odkázaní na pomoc iných. Na to naše financie, žiaľ, nestačia a preto je Alex odkázaný na nezištnú pomoc dobrých ľudí. Pre Alexika je veľmi potrebné i cvičenie ,rehabilitácie ,canisterapiu, masaže i koníky.Alexík chodi  za pomoci trojbodových barličiek. novinkou jr ,že pred vianocami prvy krat ustoji sam . Alexikove  prvé zlepšenia. Zlepšenie reči ,oveľa čistejšie rozpráva.Uvoľnenie celého tela. Pri chôdzi už nie taký v krčí ako to bolo v minulosti .Momentálne bez epileptických záchvatov.Podstivo cvičíme ,rehabilitujeme už viac ako 8 rokov no ešte sme nemali takéto úspechy po tak kratkej dobe ako pri Orgáno Molekularnej liečbe  liečbe .Alexik na vlastných nohách síce zatial este o barličkach si zahral svoj prvý futbal v živote !Toľko radosti a štastia som už dlho nevidela na ňom.Viacerým nám vypadli slzy šťastia, keď sme videli Alexa stáť na vlastných nôžkach. Nikdy nezabudnem na tú veľkú radosť z pohybu v jeho očiach.Ja som konečne celkom jasne uvidela zmysel tohto nadľudského úsilia nielen nás, jeho rodičov, ale aj ľudí, ktorí nám veľmi pomáhajú.    ĎAKUJEME!!  Ešte stále potrebujeme vašu pomoc no už teraz patrí VEĽKÁ VĎAKA všetkým ,ktorí prispeli Alexikovi na túto liečbu ,ktorá ho veľlmi pekne posúva vpred .ĎAKUJEME .   

Ďalšie informácie

Facebook
Janka Minariková Zajacová

Web
jankazilina@gmail.com

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?