Menu

Prosba o pomoc na liečbu kmeňovými bunkami z ...

Trvanie výzvy: 3. septembra 2018 - 26. novembra 2018

Cieľ výzvy

Pokrytie finančne náročnej liečby kmeňovými bunkami z pupočníkovej šnúry v Mexiku, ktorá stojí 17 600 dolárov.

Príbeh

Prosba o pomoc na liečbu kmeňovými bunkami z pupočníkovej šnúry v Mexiku.

Dobrý deň, chceli by sme poprosiť vsetkých dobrých ľudí o pomoc pri finančne náročnej liečbe kmeňovými bunkami z pupočníkovej šnúry v Mexiku. Martinka má nehybné nôžky od členkov nižšie.

Milí priatelia,

volám sa Martinka a narodila som sa v auguste 2017. Už počas tehotenstva som spoločne s maminkou podstúpila v Belgicku vnútromaternicovú operáciu kvôli diagnóze rázštepu chrbtice.  Vďaka operácii sa mi zastavil hydrocefalus a moja hlavička sa do konca tehotenstva dostala do normálu. Mám aj vážne ortopedické problémy: Pes equinovarus congenitus (tzv. konské nohy), vykĺbené kolienko a vykĺbené bedrá. Na svet som  prišla predčasne, cisárskym rezom a strávila som 7 týždňov v inkubátore a na neonatológii. Som teda od narodenia bojovníčka! Z nemocnice som bola prepustená s diagnózou úplného ochrnutia nožičiek od rázštepu nadol.

Ale nádej umiera posledná! Rodičia so mnou po prepustení z nemocnice začali navštevovať Viedenskú ortopedickú kliniku, kde mi pomocou sadrovania odborníci 3 mesiace vyrovnávali nožičky do správnej polohy. Na konci tohto procesu som musela podstúpiť operáciu, počas ktorej mi preťali Achillove šľachy.

Od Vianoc 2017 som síce bez sadier, no nemám to ľahké, lebo musím nosiť 20 hodín denne špeciálne ortézy, ktoré zabraňujú opätovnému stočeniu nožičiek. Veľmi dôležité sú aj každodenné rehabilitácie s mamou a masáže. Budúci rok ma taktiež čaká séria operácií bedrových kĺbov vo Viedni. Mám toho pred sebou ešte veľmi veľa. Zatiaľ viem hýbať nožičkami po kolienka, od členkov nižšie cit nemám. 

Prednedávnom sa moji rodičia dozvedeli o efektívnej liečbe kmeňovými bunkami z pupočníkovej šnúry v Mexiku. Bohužiaľ táto liečba nie je na Slovensku dostupná, avšak mení ľuďom životy a doslova chorých stavia na nohy! Preto by som rada podstúpila túto liečbu. Na klinike v Mexiku už o mne vedia a radi ma budú liečiť. Problémom sú však financie – táto liečba stojí 17 600 USD, čo si moji rodičia nemôžu dovoliť. Ale verím, že vďaka vám, dobrým ľuďom, sa tieto peniažky vyzbierajú a ja budem o krôčik bližšie k môjmu snu, ktorým je samostatné chodenie.

Ďakujeme vám.

Martinka a rodičia

Aktualizácie

Ďakujeme!23. nov 2018

Milí darcovia, 

všetkým Vám srdečne ďakujeme za každý jeden finančný príspevok. Veľmi ste Martinke pomohli a aj vďaka Vám môže Martinka vycestovať v najbližších dňoch do Mexika a absolvovať potrebnú liečbu. Ak by ste chceli vedieť viac, kľudne nás kontaktujte na uvedený email. Ešte raz obrovská vďaka.

Martinka a rodičia

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?