Menu

Pomoc pre NINKU - delfinoterapia

Trvanie výzvy: 20. septembra 2018 - 30. mája 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Delfinoterapia pre Ninku

Príbeh

Pomoc pre NINKU - delfinoterapia

Moja dcérka sa volá Ninka, má 8 rokov. Žial po očkovaní na MMR vakcínu úplne prestala rozprávať a vyvíjať sa ako zdravé dieťa. V jej vývoji a liečbe by jej veľmi pomohla delfinoterapia, aby sa jej stav aspoň trochu posúval vpred. Za každú pomoc Vám zo srdca Ninka a ja jej mama ďakujeme

Ninka sa narodila ako moje prvé a jediné dieťa pred ôsmimi rokmi. Veľmi som sa na úlohu matky a rodiča tešila. Po bezproblémovom tehotenstve nasledoval spontánny pôrod. Do roka a pol sa vyvíjala podľa pediatričky a mňa ako matky normálne. bežné prvé džavotačky, prvé slová, lezenie po štyroch, všade boli hračky s ktorými sa vedela zahrať....avšak prišiel jeden deň, ktorý nám zmenil všetko. Deň očokovania. Najhorší deň nášho života. Pre mňa ako mamu nepredstaviteľne zlý sen. Moje hnedooké dievčatko sa prestalo smiať, hrať sa, ale to najhoršie prestala vydávať zvuky tie slová, ktoré už vedela hovoriť sa prestali ozávať na našom byte. Nereagovala na môj hlas a pokus o hru Očný kontakt úplne zmizol. Nastalo obdobie ticha a jej neutíchajúceho plaču. Začala som s ňou chodiť do Dialógu do Vysokošpecializovaného odborného ústavu pre deti s poruchami reči. Tam sa to nijak nerozbehlo. V zime 2013 jej na základe vyšetrení diagnostikovali detský autizmus F 84.0. Celkovo sa zhoršilo jej správanie a vývoj. Je náročná na pozornosť, má ťažké poruchy koncentrácie, rôzne patologické formy - provokácie, deštruktivita, redukcia prirodzených aktivít dieťaťa.  Tiež únikové reakcie hyperaktivita. Nasledovala pravidelná návšteva do Andreasu centrum pre deti s autizmom. Diagnóza, ktoré bude s nami a hlavne sňpu po celý náš život. Do normálnej škôlky  mi ju samozrejeme nezobrali. Od troch rokov navštevovala  špeciálnu  materskú škôlku, triedu pre deti s autizmom, kde sa denne docházalo. Momentálne má za sebou prípravný ročník v Špeciálnej škole pre deti s autizmom v Bratislave. Keďže som rozvedená a žijem s Ninkou sama, musela som sa zamestnať. Nemôžem si dovoliť ostať doma, alebo pracovať 5 hodin denne. Teraz je prváčka. Každé ráno vstávame o 5:30 aby som ju odviezla z miesta bydliska  do školy vzdialenej 30 km a potom zase naspať išla do práce.  Poobede naspäť pre ňu. Jediné želanie moje je, aby moja dcérka začala rozprávať  aspoň jednoduché  zrozumiteľné slová  úplne jednoduché vety. Odkedy sa jej to stalo som nepočula mami "ľúbim ťa." Nikto si ani nevie predstaviť, čo sa vo mne ukrýva. Smútok, strach, bolesť a veľký žial. Pritom častokrát počúvam úplne malicherné veci ktoré ľudia riešia. 

Žijem s Ninkou sama. Chcela by som urobiť pre ňu maximum, pokiaľ nie je neskoro. Ninka má len mňa a starých rodičov a mi tu večne nebudeme. Veľmi sa trápim čo s ňou bude, keď sa už na nás nebude môcť spolahnúť. Prajem si, aby malo moje divčatko plnohodnotný život ako všetky ostatné deti. Aby rozprávala, aby sa sama obliekla, zahrala sa, kreslila si bez nerov, plaču a záchvatov.  

Sama sebe si každý deň kladiem otázku, prečo moje dieťa? Prečo si Pan Boh vybral práve nas dve. Ale neprestala som veriť, viem že niekto hore v nebi je a nás iba skúša. Verím, že sa raz zobudím a ona mi povie všetko, to  čo doteraz nemohla.

Tento rok sa nám podarila naša prvá delfinoterapia v Rumunsku v Constante. Minula som všetky úspory, aby som jej dopriala túto terapiu, ktorá je podľa výsledkov a štúdií ktoré som prečítala najúčinnejšia. Momentálen sa objavujú prvé výsledky  z terapie z delfínmi. Ninka je pomerne kludnejšia a nemá časté záchvaty. Vidím na nej ako sa chce hrať s inými deťmi na ihrisku, ale ľudia sa na nás vždy pozeraju, ako keby sme prišli odniekadiaľ z iného sveta. Deti si ukazujú prstom a smejú sať. Pýtajú sa prečo piští a vydáva zvuky. Nerozumejú nám, všetko je to preto, že nerozpráva a nevie ani len povedať ako sa volá a hlavne nemôže nadviazať kontakt s inými deťmi verbálne. Ale to deti nepochopia a pre mňa ako mamu to je už unavujúce a steresujúce každméu vysvetlovať, čo sa jej vlastne stalo. Chcem aby sa Ninka zobudila zo svojho sna a bola zdrave krasne dievcatko. 

Pre nás všetkých zdravých ľudí, ktorí vieme hovoriť  je reč samozrejmosťou. Ani si nevieme predstaviť život bez nej. Preto ak sa nájdu v tomto uponáhlanom svete dobrí ľudia ktorí sú nám ochotní pomôcť budeme veľmi šťastné.

V závere môjho listu, sa chcem poďakovať tým,  ktorých náš príbeh oslovil a rozhdoli ste sa nám pomôcť splniť a zmeniť Ninke život aspoň o kusok.

Aktualizácie

foto2. 10 2018

Ninka ako babatko

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?