Menu

Ani minúta nazmar - nechcem skončiť na vozíku ...

Trvanie výzvy: 1. októbra 2018 - 1. októbra 2019

Cieľ výzvy

Chcela by som sa naučiť chodiť bez brali. Z prijatých finančných prostriedkov si uhradím rehabilitácie v rehabilitačnom Centre Svetielko v Trenčíne.

Príbeh

Ani minúta nazmar - nechcem skončiť na vozíku navždy

Detská mozgová obrna je dlhodobé ochorenie. Je zapríčinené poškodením mozgu, počas tehotenstva z pôrodu, alebo krátko po narodení dieťaťa. Je to porucha hybnosti postihnutie v oblasti motoriky.

Volám sa Jaroslava Majdánová. Narodila som sa v Moravskom Lieskovom. A momentálne žijem v Dubnici nad Váhom. Narodila som sa predčasne v 7mesiaci z váhou 1300g. V 3rokoch mi zistili detskú mozgovú obrnú, kvadruspastickú diagnozú. V roku  júli 1984  som absolvovala kúpele v meste Luže Košumberk. Tam ma všetko učili pomocou kozičiek a aparátov. A v jeseni 1984  som absolvovala operáciu v Brne kde mi nadpajali achilové šľachy na každej nohe ktoré boli veľkostou 7cm. Dovtedy som prešla len za pomoci mamy, ale aj to len po špičkach. Po operácii som išla naspat do Luže Košumberk, tam ma učili chodiť pomocou kozičiek a neskôr pomocou barli. Ked ma odtial prepúšťali tak mi povedali že mi stačia ešte jedný kúpele a dokážem chodiť bez barli. Viac som sa tam už potom nedostala lebo Československá republika sa rozpadla. Absolvovala som aj niektoré Slovenské kúpele ale tie mi už bohužial nepomohli. Oslovila som jednu pani ktorá je fyzioterapeutkou už 21 rokov. Ktorá mi dokáže pomôcť chodiť bez barli. Môj cieľ je taký že chcem zmeniť svoj život k lepšiemu. Veľmi rada by som sa chcela naučiť chodiť bez barli ale obávam sa, že pre zlú finanančú situáci nebuem napredovať ale práve naopak ma moje ochorenie ešte viac oslabí. Nechcem skončiť na vozíku na stálo.  Žiaľ moja finančná situácia mi to nedovoľuje preto som oslovila tento darcovsky portal  aby mi dopomohla k môjmu cieľu.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?