Menu

Potešme deti na onkológii Balíčkami pomoci

Trvanie výzvy: 12. júna 2012 - 30. septembra 2012

Cieľ výzvy

Príprava 300 balíčkov pomoci pre deti na onkológii

Autor výzvy

Dátum vzniku: 17.2.2006

IČO: 37697889

Ulica: Záhradnícka 18

Mesto: Ivanka pri Dunaji

PSČ: 90028

Štát: Slovensko

Príbeh

Potešme deti na onkológii Balíčkami pomoci

Keď dieťa s mamou či ockom príde prvýkrát na onkológiu, je to šok pre oboch. Šok z diagnózy, nového prostredia, náročnej liečby, bolestivých vyšetrení a otázky: dostane sa z toho? Maminka nevie, na aké dávky má nárok, kde sa môže ubytovať, koho požiadať o pomoc. Aby sme im pomohli tento prvotný najhorší nápor zvládnuť, rozhodli sme sa pre novopríchodzie deti na onkológii pripraviť tzv. Balíček pomoci. Rodičia v ňom nájdu informácie o sociálnych dávkach, tlačivo žiadosti Dobrého anjela, ŽELAJ SI, informácie o ubytovaní, o zákrokoch, ktoré ich možno čakajú. A aby sme potešili dieťa, to si v ňom tiež nájde obľúbenú sladkosť, hračku, či dobrú knižku. Pomôžte nám tento sen o balíčkoch pomoci uskutočniť!

Najprv v skratke o nás:
ŽELAJ SI je organizácia, ktorá už šiesty rok plní sny ťažko chorým a zomierajúcim deťom. Do dnešného dňa ich splnila takmer 500, a to aj také sny, ako stretnutie s Kelly Family, výlet do Londýna, New Yorku, stretnutie s pápežom, let helikoptérou, stretnutie s Jožom Rážom, Jánom Lašákom, atd.. Darovali sme 50 notebookov, 10 bicyklov, 30 DVD prehrávačov, 50 vakov na sedenie a mnohé ďalšie veci, ktoré potešia ťažko choré deti. Rozhodli sme sa však pomôcť ešte viac!

V rámci svojej pomoci sme sa rozhodli rozšíriť pomoc smerom k deťom, ktoré prídu na onkológiu prvýkrát. Častokrát rodičia ostanú v šoku, zmätení, nevedia na koho sa obrátiť o pomoc, keďže v šoku si často ani nezapamätajú, čo všetko im na príjme povedia.

BALÍČEK POMOCI od nás preto dostane každá nová mamička, ktorá pride s dieťaťom na onkológiu v Bratislave, Banskej Bystrici či Košiciach. V balíčku budú praktické rady - letáky, o tom, kde sa môžu ubytovať, na čo majú teraz nárok, ako požiadať o pomoc Dobrého anjela, ŽELAJ SI... V rámci balíčka chceme deti a maminky aj potešiť. Pripraviť im nejakú kozmetiku, hry, časopis či dobrú knihu. Balíčky je však potrebné vyrobiť, doplniť o to, čo bude chýbať, vytlačiť do nich letáky. Jednalo by sa cca o 300 balíčkov ročne.

Preto vás žiadame o pomoc, aby sme ich mohli pripraviť do plánovaného spustenia projektu október-november 2012. V rámci spustenia projektu plánujeme aj tlačovú besedu, na ktorej našich partnerov predstavíme a poďakujeme im.

Ako nám môžete pomôcť? Ak má vaša firma, niečo, čo by deťom a maminkám mohla do balíčkov venovať - perá, farbičky, omaľovánky, puzzle, knižky, časopisy - radi tento dar prijmeme.

Ak nám s nimi pomôcť nemôžete, privítame vašu finančnú pomoc, ktorú využijeme na prípravu letákov, zhotovenie balíčkov, nákup vecí, ktoré do nich budú chýbať, prípravu tlačovej besedy a odvoz balíčkov do nemocníc. Na tento projekt sme žiadali grant, ale žiaľ, nikto nám ho neposkytol. Napriek tomu sa nevzdávame a chceme balíčky pre deti pripraviť. Možno práve vy nám v tom budete vedieť pomôcť.

Pomôžte nám robiť radosť.. Nám sa to darí už šesť rokov, aj vďaka podpore dobrých ľudí, a chceme v tom s láskou a úctou k chorým deťom pokračovať.
ďakujeme.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?