Menu

Pomôžte Danielkovi rehabilitovať v Adeli

Trvanie výzvy: 10. januára 2019 - 31. augusta 2019

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je vyzbierať peniaze na neurorehabilitačný pobyt v Adeli Medical Centre v Piešťanoch.

Autor výzvy

Príbeh

Pomôžte Danielkovi rehabilitovať v Adeli

Milí darcovia, opäť sa na vás obraciame so žiadosťou o pomoc pri financovaní neurorehabilitácie v Adeli Medical Centre v Piešťanoch.

Danielko sa narodil predčasne v auguste 2017. Akútnu sekciu lekári museli urobiť vzhľadom na náhlu disproporciu tela, hlavy a končatín v 34. týždni tehotenstva.

Danielko mal ťažkú popôrodnú adaptáciu, vrodený zápal pľúc a 3 týždne bol napojený na pľúcnej ventilácii na jednotke intenzívnej starostlivosti. Po 5 týždňoch nás pustili domov s 12-timi diagnózami v prepúšťacej správe. Po jeho 1. narodeninách mu bola diagnostikovaná vrodená genetická chyba.

Táto diagnóza mu spôsobuje problémy v psychomotorickom vývine, ktorý je oproti jeho rovesníkom oneskorený. Na rehabilitácie s ním chodím od jeho 2 mesiacov, cvičí 3x do týždňa s fyzioterapeutom, 2x týždenne pláva a denne trénuje i doma.

Absolvovala som s ním zatiaľ dva liečebné pobyty a tri neurorehabilitačné pobyty, kde ho výrazne rozhýbali. Po prvom neurorehabilitačnom pobyte kedy bol ležiace dieťa sa začal pretáčať a plaziť, po druhom pobyte sa začal opatrne stavať na nohy. Intenzívnu neurorehabilitáciu by však potreboval vo vyššej miere.

Je veľká šanca, že Danielkovi sa podarí dobehnúť svojich rovesníkov, ak sa nám podarí častejšie rehabilitovať. Rada by som s ním absolvovala viacero intenzívnych rehabilitácií, lebo po každej z nich som zatiaľ videla veľký fyzický a aj mentálny pokrok.

Ak sa rozhodnete opäť mu pomôcť, budeme vám veľmi vďační.

mama Lucia a DanielkoĎalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?