Menu

V beznádeji prosím

Trvanie výzvy: 14. februára 2019 - 31. decembra 2019

Cieľ výzvy

znovuvybudovanie ekologických drevených hračiek, ktoré sú aj mojím živobytím.

Príbeh

V beznádeji prosím


V priebehu pár chvíľ bola moja nádej na lepší život, na lepší život pre moje deti, preč. Každý deň mi tmavé zhorenisko pripomína, aké strašné veci sa ľuďom dejú, akí sme v niektorých momentoch bezmocní.

Volám sa Ladislav Kurnota, som ZTP otec 8mich dcér a syna. Spolu s mojou úžasnou manželkou sa staráme o našu postihnutú dcérku Lesanku,ktorá trpí mentálnou retardáciou a autizmom. K rezbárstvu som sa dostal cez otca. Spoločne sme sa najskôr učili robiť krpce, drevené misky a príbory,ktorými sme zásobovali salaše a reštaurácie v okolí. K hračkám som sadostal až po revolúcii.

Ekologické drevené hračky.

Ako ZTP občan som nemal možnosť pracovať a z toho dôvodu som sa rozhodol využiť to, čo ma otec kedysi učil. Často som dlho do noci pracoval, vytváral hračky z dreva a snažil sa im vdýchnuť dušu. Práve hračky boli naším finančným zdrojom, práve vďaka nim sme sa mohli starať o naše dcérky, o našu Lesanku.

Hoci náš život bol doposiaľ ťažký, nečakal som, že nám osud pridelí ďalšiu ranu. V posledný novembrový pondelok sa mi svet obrátil naruby za necelú hodinu. Práve sme boli s Lesankou na vyšetrení, starosta obce, v ktorej žijeme,volal, že moja dielňa horí. Tá istá dielňa, ktorá bola mojím druhým domovom, tá, ktorá predstavovala lepšie vyhliadky pre budúcnosť mojich detí, tá v ktorej som vytváral hračky pre krajšie momenty onkologicky chorých detičiek z nemocnice v Banskej Bystrici.

V momente sa mi celý život obrátil na ruby.

V priebehu pár chvíľ bola moja nádej na lepší život, na lepší život pre moje deti, preč. Každý deň mi tmavé zhorenisko pripomína, aké strašné veci sa ľuďom dejú, akí sme v niektorých momentoch bezmocní. Som človekom, ktorý sa aj v smutných veciach snaží nájsť niečo dobré, niečo, vďaka čomu nezhorí aj moja nádej. Je ňou vďačnosť mojej rodine, mojim deťom a mojej manželke. Kvôli nim chcem byť lepším otcom, lepším umelcom a v neposlednom rade aj ich hrdinom.

Tieto Vianoce som už nemohol potešiť deti z onkológie mojimi výtvormi. Vďaka vašej pomoci boli Vianoce a Nový rok, predsa o niečo krajšie aspoň pre moju rodinu. Nie je v mojich silách, aby som bol pre nich hrdinom teraz a preto prosím Vás, aby ste boli hrdinami pre všetkých z nás.

Doposiaľ sa podarila nazbierať nie síce malá čiastka peňazí, avšak na realizáciu a stavbu ‚novej‘ dielne mi financie, ktoré mám, a ktoré sa nazbierali nepostačia, nakoľko budovu musí postaviť firma, aby to bolo legálne,nebola z toho čierna stavba a mohli mi stavbu skolaudovať. Vopred by somsa chcel zo srdca poďakovať za každé jedno euro na znovuobnovenie Lackovýchhračiek.


Aktualizácie

Z obtiažami,ale predsa2. 12 2019

V prvom rade zo srdca dakujem všetkým čo mi prispeli a posunuli ma dopredu Z velkými ťažkosťami,ale predsa bude dielnička dostavaná...Firma ma okradla,nepostavila...No s pomocou ochotných bude už tento týždeň dielňa stáť a ja budem zase pracovať,tvoriť....možno uvidím ešte svoje peniaze,možno nie...JE MI VšAK ťAžKO NA DUšI Z ZAKýCH čO PRíDU A OKRADNú INVALIDOV KTORí SAMI NIč NEMAJú....Našťastie sme strechu dofinancovali spojením síl rodiny

Zároveň prajem všetkým dobrým ludom nádherné blížiace sa sviatka a šťastný Nový ROK. ja verím že už budúci týždeň budem môcť robiť ak dostaviam a zoženiem si aj nejakú pec na vykurovanie dielničky


A čo možno už na záver?15. 10 2019

Ozývam sa a dúfam že už naposledy.Mnohé sa u mňa zmenilo.Okrem vážneho úrazu čo som mal a pomaly sa hojí,sa už robia ukončujúce práce na dielni.Hrubá stavba v ktorej budem môcť pomaly pracovať,zarábať a po zakúpení potrebného pomáhať aj iným.

Všetkým darcom z celého srdca dakujem. oKREM PEňAžNEJ POMOCI RáD UVíTAM RôZNE DIELENSKé NáRADIE,VRTAčKY,DLáTA A PODOBNE...Nemusí to byť nové...Ide hlavne o to aby som mohol zase privyrábať k nízkemu invalidnému dôchodku z ktorého ide aj na liečbu ZTP dcérky

Doteraz poskytnutú pomoc som využil na zakúpenie pásovej píly,bez ktorej nemôžem začať pracovať.

V beznádeji prosím12. 9 2019

Stavba pomaly pomaličky napreduje.Dakujem všetkým čo doteraz prispeli.Ja verím že dielňu dostaviam a budem aj ja časom jedným z darcov.

Samé komplikácie3. 7 2019

V prvom rade chcem zo srdca podakovať všetkým čo mi doteraz pomohli. Dielňa ešte nestojí,dokonca sa nezačala ani stavať.Pre mnoho námietok susedov a teraz choroby robotníkov budem čakať ešte minimálne mesiac.Stále nemám ani dostatok peňazí na dobudovanie celej dielne.Verím však že aj vdaka dobrým ludom budem môcť už v zime aj ja pomáhať všetkým čo si nemôžu dovoliť darčeky.Verím že zase budem môcť uvidieť radosť v detských očiach detičiek ktoré bývajú aj počas sviatkov v nemocnici. Verím že sa pohnem dopredu a budem aj ja darca....Ešte raz zo srdca dakujem všetkým čo mi doteraz pomohli

V beznádeji prosím15. 4 2019

Už o 2 týždne začínam realizovať stavbu.Netuším kolko z celého postavím,To všetko ukáže čas.Dakujem všetkým čo zatial prispeli.Dúfam že to dám a budem môcť tvoriť a tiiež z príjemcu aby bol darca.Dakujem

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?