Menu

Pomoc pre Mariána

Trvanie výzvy: 1. marca 2019 - 10. septembra 2019

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je pomôcť Mariánovi s rehabilitáciou, ktorá môže zlepšiť jeho zdravotný stav, no bohužiaľ je veľmi nákladná. Verím, že aj s Vašou pomocou ho dokážeme znova postaviť na nohy.

Príbeh

Pomoc pre Mariána

Rozhodla som sa obrátiť na stránku ľudia ľuďom s prosbou o pomoc a verím, že aj vďaka Vám dokážeme pomôcť môjmu bratovi.


Dovoľte mi, aby som sa s Vami podelila o príbeh, ktorý zasiahol môj život. Volám sa Adriana a môj brat Marián Trnovec dňa 22. septembra 2018 utrpel vážny úraz.
Tento deň zmenil životy nás všetkých, prerušil jeho plány s priateľkou, s ktorou už viac ako 4 roky tvoria pár a postavil nás pred dlhú a vytrvalú cestu.  
Marián pri páde z výšky utrpel vážne zranenia. Jeho štvrtý a piaty krčný stavec boli rozmliaždené natoľko, že ich museli nahradiť umelými. Priečne preťatie miechy ho pripravilo o možnosť hýbať všetkými štyrmi končatinami. Po pár dňoch mu tento úraz vzal aj možnosť dýchať úplne sám, a tak mu musel najprv začať pomáhať prístroj na dýchanie, no bohužiaľ neskôr mu musela byť zavedená aj tracheostomická kanyla. Boj nad prístrojom už vyhral, no pokus o vybratie kanyly bohužiaľ dopadol neúspešne. Po dvoch dňoch museli Mariánovi kanylu vrátiť naspäť z dôvodu, že nedokázal dýchať ako my a sám vykašľať hromadiace sa hlieny. 
Bývame v byte na druhom poschodí bez výťahu. Náš byt, ani bytovka nie sú stavané na takéto zdravotné prípady, preto sa Marián momentálne nachádza v špecializovanom centre Nestor v Zázrivej. Toto centrum je len dočasné, a bohužiaľ, nie veľmi vyhovujúce jeho zdravotnému stavu. Jeho telo potrebuje špeciálnu a pravidelnú rehabilitáciu. Tá však bude veľmi nákladná a naša finančná situácia nebola pripravená na takéto vysoké výdavky. Povedali sme si ale, že určite nájdeme spôsob.
Dlhšiu dobu sme čakali na mesiac apríl, kedy prvýkrát Marián nastúpil do rehabilitačného centra v Piešťanoch - Adeli Medical centrum, ktoré je oveľa viac špecializované prípadom ako on. Rehabilitácia bola náročná, ale zvládal ju bez problémov. Bohužiaľ to nebolo na dlho, pretože toto centrum je skutočne nákladné. Od úrazu sa jeho stav o niečo zlepšil, no stále nedokáže fungovať a viesť plnohodnotný život. Nedokáže sa sám napiť ani najesť. Jediná možnosť je ísť ďalej a urobiť všetko pre to, aby sme ho opäť postavili na nohy. Verím, že aj s Vašou pomocou to dokážeme. Druhý pobyt bohužiaľ nemohol absolvovať, pretože nám to nedovolil jeho zdravotný stav. V tom čase musel byť prevezený do nemocnice kvôli vysokým a neustupujúcim teplotám. Po návrate z nemocnice sme opäť museli chvíľu počkať na ďalší termín do Adeli Medical centra. Tento pobyt nám nič nepokazilo a s nadšením a odhodlaním sa prebojoval cez tri týždne plné rôznych procedúr a rehabilitácii.        Po návrate sme sa rozhodli urobiť veľmi dôležitý krok, ktorý prvýkrát bohužiaľ nevyšiel - odstránenie tracheostómie. Mariána previezli do nemocnice, kde tento zákrok absolvoval a ostal tam v prípade nejakých komplikácii. Tie však nenestali a Marián už dýcha úplne sám ! Pre mňa osobne je to malý zázrak. Vidieť, že jeho zdravotný stav je na lepšej ceste ma robí šťastnejšou. Tracheostomická kanyla bola jedinou prekážkou, ktorá nám bránila začať rehabilitáciu v Národnom rehabilitačnom centre Kováčová. Teraz nám v ceste už nič nestojí, a preto sa môžeme pridať na zoznam žiadateľov do tohto centra. Verím, že to bude čím skôr a jeho stav bude už len napredovať.
Týmto veľmi prosím Vás, potenciálni darcovia, o akúkoľvek pomoc. Pevne verím a dúfam, že sa nájde niekto, koho chytí za srdce práve náš príbeh a bude ochotný pomôcť. Viem, že je tu veľa príbehov a prípadov, ktoré si zaslúžia pomoc, ale verím, že po prečítaní bude chcieť niekto pomôcť aj nám. Vopred sa chcem všetkým poďakovať za akúkoľvek pomoc, veľmi si to ceníme. V prípade potreby ma môžete kontaktovať na mailovej adrese trnovcova.ada@gmail.com.

Zároveň chcem týmto poďakovať ľuďom, ktorí sa nám už rozhodli pomôcť, či už finančne alebo boli a stále sú našou oporou. Peniažky, ktoré boli zaslané na ľudia ľuďom boli použité pre Mariánovu rehabilitáciu v Adeli Medical centre. Neskutočne si to vážime a ceníme, pretože aj vďaka Vám sa jeho zdravotný stav zlepšil a dúfam, že naďalej bude iba zlepšovať.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?