Menu

Pomoc pre Mariána

Trvanie výzvy: 1. marca 2019 - 1. marca 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je pomôcť Mariánovi začať rehabilitáciu, ktorá môže zlepšiť jeho zdravotný stav, no bohužiaľ je veľmi nákladná. Verím, že aj s Vašou pomocou ho dokážeme znova postaviť na nohy.

Príbeh

Pomoc pre Mariána

Rozhodla som sa obrátiť na stránku ľudia ľuďom s prosbou o pomoc a verím, že aj vďaka Vám dokážeme pomôcť môjmu bratovi.

Dovoľte mi, aby som sa s Vami podelila o príbeh, ktorý zasiahol môj život. Volám sa Adriana a môj brat Marián Trnovec dňa 22. septembra utrpel vážny úraz. 

Tento deň zmenil život nás všetkých, narušil jeho plány s priateľkou, s ktorou už viac ako 4 roky tvoria pár a postavil nás pred vytrvalú cestu.  
Marián pri páde z výšky utrpel vážne zranenia. Jeho štvrtý a piaty krčný stavec boli rozmliaždené natoľko, že ich museli nahradiť umelými. Priečne preťatie miechy ho pripravilo o možnosť hýbať všetkými štyrmi končatinami. Po pár dňoch ho tento úraz pripravil aj o možnosť dýchať úplne sám, a tak mu musel pomáhať prístroj a neskôr mu bola zavedená aj tracheostomická kanyla. Boj nad prístrojom už vyhral, no pokus o vybratie kanyly bohužiaľ dopadol neúspešne. Po dvoch dňoch museli Mariánovi kanylu vrátiť naspäť z dôvodu, že nedokázal dýchať ako my a sám vykašľať hromadiace sa hlieny. 
Bývame v byte na druhom poschodí bez výťahu. Náš byt, ani bytovka nie sú stavané na takéto zdratovné prípady, preto sa Marián momentálne nachádza v špecializovanom centre Nestor v Zázrivej. Toto centrum je len dočasné, a bohužiaľ, nie veľmi vyhovujúce jeho zdravotnému stavu. Jeho telo potrebuje čo najrýchlejšie začať s pravidelnou rehabilitáciou. Tá však bude veľmi nákladná a naša finančná situácia nebola pripravená na takéto vysoké výdavky. Povedal, že jediné čo mu ostáva je bojovať. 
Momentálne čakáme na mesiac apríl, v ktorom nastúpi do rehabilitačného centra Adeli v Piešťanoch, ktoré je oveľa viac prispôsobené prípadom ako je on. 
Bohužiaľ to nie je na dlho, pretože toto centrum je skutočne nákladné. Od úrazu sa jeho stav o niečo zlepšil, no stále nedokáže fungovať a viesť plnohodnotný život. Nedokáže sa sám napiť ani najesť. Jediná možnosť je ísť ďalej a urobiť všetko pre to, aby sme ho opäť postavili na nohy. Verím, že aj s Vašou pomocou to dokážeme. 
Týmto veľmi prosím Vás, potenciálni darcovia, o akúkoľvek pomoc. Pevne verím a dúfam, že sa nájde niekto, koho to chytí za srdce a bude ochotný pomôcť. Viem, že je tu veľa príbehov a prípadov, ktoré si zaslúžia pomoc, ale verím, že po prečítaní bude chcieť niekto pomôcť aj nám. Vopred sa chcem všetkým poďakovať za akúkoľvek pomoc, veľmi si to ceníme. V prípade potreby ma môžete kontaktovať na mailovej adrese  trnovcova.ada@gmail.com 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?