Menu

Zbierka pre Evku na rehabilitáciu v Adeli centre

Trvanie výzvy: 27. februára 2019 - 30. júna 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Darované peniaze budú použité na Evkinu rehabilitáciu v Adeli Medical centre v Piešťanoch, ktorú poisťovňa neprepláca

Autor výzvy

Príbeh

Zbierka pre Evku na rehabilitáciu v Adeli centre

Prosíme o pomoc pre našu maminu a manželku Evku, ktorá má sklerózu multiplex

Evka je výnimočná žena, manželka a matka. Prvú ranu jej osud udelil už počas strednej školy. Ako 16 ročná prišla počas praxe v závode nešťastnou náhodou o ľavú ruku. Aj s týmto hendikepom si našla dobrého muža,ktorý ju počas štúdia na vysokej škole požiadal o (pravú :)) ruku. Po narodení štvrtého dieťatka prišla ďalšia rana. V roku 1984 jej diagnostikovali nevyliečiteľnú chorobu sklerózu multiplex.

Roztrúsená skleróza je ochorením centrálneho nervového systému, čo sa u Evky prejavovalo poruchou a stratou hybnosti. S narastajúcim počtom zápalových ložísk u nej postupne dochádzalo k zhoršovaniu chôdze, jemnej motoriky, zlyhávaniu v samoobslužných činnostiach, až k nevládnemu ležaniu, kedy sa o ňu plnohodnotne začal starať manžel.

Základným pilierom úspešnej liečby tejto choroby je popri terapii pod vedením skúseného neurológa dlhodobá, a najmä pravidelná rehabilitácia.

Mamu finančne podporujeme, ako sa len dá. Avšak lieky, zdravotné pomôcky a najmä rehabilitácie vyžadujú kvantum peňazí. Jedna dvojtýždnová rehabilitačná liečba, ktorú je potrebné absolvovať viackrát ročne, vychádza bez ubytovania a stravy na 2 900 EUR.  

Rehabilitácia v Adeli centre je jediným, čo mamine pomáha žiť život, ktorý je ešte stále dôstojný a znesiteľný. Po rehabilitácii jej vždy na čas ustúpia ataky, zmiernia sa bolesti, preliečia preležaniny a jej zdravotný stav sa na čas stabilizuje.  

Evka, hoci postihnutá touto chorobou, vždy pomáhala iným,aby dokázali aj vo veľkých ťažkostiach žiť plnohodnotným životom a pritom mať nádej a radosť, ktorou ich sama napĺňala. Pomôžte teraz vy jej, prosím.   


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?