Menu

Pomôžme Martinke začať chodiť

Trvanie výzvy: 5. marca 2019 - 31. decembra 2019

Cieľ výzvy

Neurorehabilitácia v Adeli Medical Center v Piešťanoch

Príbeh

Pomôžme Martinke začať chodiť

S prosbou o pomoc sa obraciame na ľudí s dobrým srdcom. Martinka potrebuje intenzívne rehabilitácie.

Naše slniečko sa narodilo 14.11.2016 ako naše druhé dievčatko. Všetko prebiehalo tak, ako malo a my sme sa na ňu veľmi tešili. Prvé zlé správy prišli, keď mala 3 mesiace. Dovtedy mávala často zapálené očká. V 3.mesiacoch sme išli na očné, kvôli zabiehaniu očka. Zistili sme však, že jedno očko je o čosi menšie. Prvá diagnóza bola obojstranný mikroftalmus. Potom po vyšetrení v narkóze a po mri mozgu sa zistilo, že má aplaziu ľavého optického nervu a ľahkú hypoplaziu pravého nervu. V skratke: na ľavé očko nevidí a pravé má poškodené, operovať sa vraj nedá. 

Martinke sa zrejme aj v dôsledku poškodenie zraku oneskoril psychomororický vývin. Teraz má vyše 2 roky a len pred pol rokom sa prvý raz postavila na nohy a začala štvornozkovať. Je veľmi hypotonická, preto musí pravidelne cvičiť, rehabilitovať. Chodíme plávať, ďalej na hipoterapiu, na ambulantné terapie. Najviac jej však pomáha intenzívny rehabilitačný pobyt v Adeli.

Je drobná, na svoj vek má len 7,5kg a 77cm, stále čakáme na genetické a metabolické vyšetrenia a výsledky. Z endokrinologického hľadiska sa zatiaľ nezistila príčina.

Jediné, čo nám zatiaľ, kým čakáme na výsledky rôznych vyšetrení odporučili je, že máme urobiť všetko pre to, aby sa rozchodila. Musí ale najskôr spevniť hypotonické svalstvo.

Preto v mene Martinky prosíme všetky dobré duše o pomoc formou príspevku na rehabilitácie v Adeli.

Z celého srdiečka ďakujeme.

Martinka s rodinou 


Aktualizácie

Cvičíme, plávame, trénujeme15. 3 2019

Kým sa nám podarí ísť do Adeli na rehabilitáciu, Martinka poctivo cvičí, pláva a chodí na hipoterapiu.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?