Menu

Nestrácam nádej

Trvanie výzvy: 12. marca 2019 - 12. marca 2020

Cieľ výzvy

Prosím všetkých dobrých ľudí, ktorí by mohli pomôcť nejakou finančnou pomocou mojej manželke dosiahnuť svoju veľkú túžbu, ktorou je sa dostať do Adeli centra v ktorom by jej rehabilitáciami dosť pomohli zlepšiť kvalitu života .Budeme Budeme veľmi vďační za každú pomoc.

Príbeh

Nestrácam nádej

Píšem Vám s veľkou prosbou o poskytnutie finančnej pomoci pre moju manželku, ktorá trpí nevyliecitelnou chorobou Sklerozou multiplex. Jej choroba sa rapídne zhoršuje a odzrkadľuje sa to v poslednom čase aj na jej psychike je veľmi depresívna, pretože tá choroba jej vzala všetku radosť zo života. Potrebuje veľa rehabilitovat. Preto vás veľmi prosíme a budeme veľmi vďační za každú pomoc.

Moja manželka trpí sklerózou multiplex co je nevyliečiteľna choroba. Zatiaľ sa liek nenašiel. Trpí nou už od svojich 37 rokov teda už 11 rokov. Jej priebeh bol v začiatočnom štádiu zvladnutelny,no posledné roky sa ta choroba na nej dosť značne preukázala. Skleróza multiplex je ochorenie centrálneho nervového systému napadá mozgové bunky co spôsobuje poruchu a stratu hybnosti. V jej prípade sa to začalo trpnutim dolných končatín. Dokázala sa pohybovať s choditkom no teraz je už pripútana na invalidnom vozíku. Už niekoľko rokov sa pohybuje pomocou mechanického vozíka. Pri sebaobslužných činnostiach, starostlivosti o domácnosť a mobilite sa o ňu starám ja . V poslednom období sa manželke stav zhoršuje, je veľmi slabá vacsinu dňa prelezi v posteli. Ma veľké bolesti. Pri tejto chorobe stále dochádza k zhoršovaniu choroby, kde sa to postupne prejavuje v zhoršovaní a dosť to vplýva aj po psychickej stánke, preto sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc pre moju manželku, ktorá veľmi túži po elektrickom vozíku aby sa mohla pohybovať po dome aj vonku po dvore aby nebola stále izolovaná od ľudí a od aktivít, ktoré mala tak rada, na mechanickom vozíčku manželka nezvláda si obsluhovať sama bolia ju veľmi ruky, dakedy aj ja musím odbehnúť na nákup alebo po lieky a aby manželka mohla sa sama a bez problémov presúvať po dome a aby nebola obmedzovaná. Túto pomoc sme žiadali aj cez zdravotnú poisťovnu a aj cez Úrad práce no vyjadrili sa tak, že potom nemám nárok na opatrovateľský príspevok, lebo manželka sa bude vedieť obslúžiť aj sama, je to veľmi smutné z ich strany akú majú ochotu pomôcť ľuďom.Ako by toho nebolo dosť tak sa jej to začalo v poslednom čase prejavovať aj na rukách, má ich veľmi trásľavé, nedokáže sa sama už ani najesť ci napiť z pohára. Má problém sa sama obliecť ci postaviť sa z postele. Potrebuje celodennú opateru. Veľmi by jej pomohla aj rehabilitácia v Adely centre , zlepšiť jej kvalitu života a zmierniť bolesti, ktoré sú dosť silné , no poisťovna takúto liečbu neprepláca a s našich príjmov je to nezvládnuteľné. Ja poberám na manželku opatrovateľský príspevok, a manželka invalidný dôchodok. Keď poplatíme všetky poplatky energie, lieky pre manželku a rôzne maste od bolesti tak máme akurát na základné potreby. No veľmi by nám pomohla vaša pomoc a hlavne manželke preto som  sa obrátil na Vás s prosbou o pomoc. Za každú pomoc Vám budeme veľmi vďační. Verím že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí nám pomôžu. 

Aktualizácie

Prosba o pomoc 5. 8 2019

Prosíme o pomoc dobrých ľudí ktorý by vedeli prispieť mojej manželke mame možnosť ísť do špičkového rehabilitačného centra no nemáme ešte dostačujúce financie na jej uskutočnenie. Manželka potrebuje so sebou doprovod a ten si musí hradiť sama. Preto prosíme o pomoc. Manželkin stav sa zhoršuje svalstvo ochabuje je veľmi slabá a rehabitacia by jej veľmi pomohla a posilnila jej svalstvo. Budeme vďační za každú pomoc. 

Prosba o pomoc 13. 5 2019

Prosíme všetkých dobrých ľudí ktorí by vedeli pomôcť nejakou tou finančnou sumou mojej manželke budeme Vám veľmi vďační jej stav sa rapídne pohoršil sme zúfalí... Ďakujeme za každú pomoc 

Ďalšie informácie

Web
Sendrei123@azet.sk

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?