Menu

Prosím Vás o pomoc pre moje dcérky

Trvanie výzvy: 15. marca 2019 - 15. marca 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Rehabilitačné cvičenia Bobath terapia v Martine

Príbeh

Prosím Vás o pomoc pre moje dcérky

Prosím Vás o pomoc pri financovaní rehabilitácií pre moje dve dcérky, Sabinku a mladšiu Sárku.

Prosím Vás o pomoc pri financovaní liečby pre moje dve dcérky, Sabinku, ktorá má 5 rokov a dcérku Sárku, ktorá má 14 mesiacov.

Sabinka sa narodila s vážnym poškodením mozgu, po zakrvácaní jej ostala v celom priestore ľavej hemisféry cysta, čiže má iba polovicu mozgu. Sabinka má aj epilepiu a problémy so zrakom, má atrofiu zrakového nervu. Aj napriek týmto ťažkým diagnózam je Sabinka naše slniečko, všetko nám rozumie, ale povedať vie iba pár slov. Vie sedieť, štvornožkovať. Verím, že sa naučíme aj behať, aj keď by to malo byť iba za pomoci chodítka alebo barlí. 

Po Sabinkinom narodení sme boli aj na genetickom vyšetrení a tam nám povedali, že príčina jej neurologických problémov nie je genetická. No keď sa mi narodila druhá dcérka, lekári zistili, že má rozšírené mozgové komory. Na vyšetrení MR sa ukázalo, že Sárka má hypopláziu corpus callosum a periventrikulárne leukomalácie. Ako sa jej pohyb bude vyvíjať ďalej, to mi nikto nepovedal. Cvičíme Vojtovu metódu, aj Bobathovu metódu, snažíme sa ju stimulovať pri každej príležitosti. Má 14 mesiacov a nevie ani sedieť iba sa pretáča a plazí. 

Prosím Vás o pomoc pri financovaní liečby, všetko musím teraz platiť dvojmo. Veľmi nás to finančne zaťažuje a chcem dopriať dcérkam pomoc akú si zaslúžia. Ďakujem všetkým ľuďom s dobrým srdcom, ktorí sa rozhodnú podporiť moje dva pokladíky v našom boji za lepšou budúcnosťou. 

Paulína Kučeríková

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?