Menu

Delfínik pre Tobiaska

Trvanie výzvy: 21. mája 2019 - 20. mája 2020

Cieľ výzvy

Našim cieľom je delfínoterapia v zahraničí ,ktorá je finančne pre nás veľmi náročná,preto sa obraciame na pomoc dobrých ľudí.

Príbeh

Delfínik pre Tobiaska

Volám sa Tobiasko...narodil som sa na tento svet trochu " iný"
Trpím detským autizmom..."moj svet" je iný...odlišný od toho "vášho"
Moji rodičia robia pre mňa všetko čo môžu a skúšaju všetko čo je pre nich finančne dostupné,čo by mi mohlo pomôcť...pomocť porozumieť tomuto svetu a tejto spoločnosti...


Narodil som sa mamičke a tatinkovi tesne pred vianocami v roku 2015 ako vytúžené zdravé bábätko....Nič nenasvedčovalo tomu, že by som mohol mať nejaký zdravotný hendikep.Krásne som spinkal...papal...rástol...vyvíjal som sa ako všetky ostatné zdravé detičky do 1 roku.Bol som však dosť bojazlivé bábätko....nemal som rád veľa ľudí....bál som sa hluku a začal som velmi zle spávať...asi v 10mesiacoch mi začali poruchy spánku a pretrvávaju doteraz,ale už nie tak intenzívne...lepší sa to vdaka vitamínom.Moja mamička bývala so mnou celé noci hore a utešovala ma.Tatinko chodil do práce každý den nevyspaný ..no zvládol to... "spolu sme to zvládli"  :-)

Keď som mal asi rok a pol...moji rodičia boli smutní,že nerozprávam....že im nerozumiem čo mi hovoria...čo odo mňa chcú a nereagoval som na meno,ktoré mi vybrali....Moja pani doktorka ich utešovala,že to ešte všetko dobehnem do 2rokov,aby boli trpezlivý a tak čakali ....no nedočkali sa...

V 2rôčkoch sa mi spustil kolobeh vyšetrení a diagnostík.Asi rok som chodil po rôznych doktoroch...odborníkoch....špecialistoch....a niekolko krát ma diagnostikovali.Počas toho roka moja maminka chodila so mnou na rôzne terapie a hladali sme možnosť ako sa zlepším v komunikácii a porozumení.Obrátili sme sa na včasnú intervenciu v Trnave.Chodili ku mne domov jeden celý rok, každý mesiac a pomáhali mne a mojim rodičom,aby sme sa naučili medzi sebou komunikovať.Bolo.... a je to velmi náročné,ale spolu to vždy nejak v rámci možností zvládneme.

Všetci sa zhodujú na jednom...DETSKÝ AUTIZMUS.Keď mojim rodičom prvý krát oznámili ,že trpím AUTIZMOM boli z toho velmi zdrvení...ich život sa v tej chvíli prevrátil na ruby...boli zúfalí a hladali všetky možné informácie a dostupnú pomoc, ktorá by mi pomohla,alebo ma vyliečila.

Mám Pervazívnu vývinovú poruchu....Poruchu autistického spektra...žiaľ NELIEČITELNÝ STAV.Moja maminka s tatinkom to,ale napriek všetkému so mnou nevzdali a hľadjú možnosti ako mi zlepšiť stav,pretože ma veľmi milujú...milujú ma takého aký som...takého aký som prišiel na tento svet.... Snažia sa zlepšiť kvalitu môjho života a začleniť ma medzi zdravé detičky a zdravých ľudí.

Od mojich 3rôčkov mi konečne našli Špecializované zariadenie v TT,kde môžem chodiť každý deň a učiť sa ....učiť sa pochopiť...pochopiť všetko,čo je pre bežne zdravé detičky samozrejmosťou,alebo prirodzenosťou...To,čo sa oni naučia možno za týžden....ja sa musím učiť niekoľko mesiacov.Mamička ma tam vozí autom každý deň,lebo tam kde bývam nemám tú možnosť takto sa učiť.Je to finančne všetko náročné....moja škôlka...terapie...cestovanie.Moja maminka mi venuje všetok svoj čas...učí ma..venuje sa mi,hrá sa so mnou a vždy je pri mne,ked nemám "dobrý deň" . Moj tatinko zatial chodí do práce  a robí čo môže,aby nás uživil,aby sme mohli platiť účty na bývanie,aby ma mamička mohla voziť do zariadenia,kde mi pani vychovávateľky pomáhajú  napredovať a aby mi mohli kupiť vitamíny a pomôcky ,ktoré potrebujem k mojmu napredovaní.

Veľmi by sme chceli skúsiť delfínoterapiu- plávanie s delfínom.Táto terapia je finančne veľmi náročná a možná iba v zahraničí, preto sa obraciame na pomoc dobrých ľudí a dúfame,že sa nám podarí vycestovať za delfínmy.Prečo práve delfínoterapia? Okrem toho ,že milujem vodu,kúpanie a zvieratká...delfín "lieči" tým,že vydáva vysokofrenkvenčné vlny,ktoré ovplyvňujú procesy v našom tele.Pôsobia hlavne na nervovú sústavu.Táto terapia pomohla už veľa autistickým detičkám.Autistickým deťom sa zlepšuje komunikácia,jemná,hrubá motorika,reč a sociálne väzby,s ktorými mám ja najväčší problém.Práve pre toto moji rodičia veľmi dúfajú,že mi táto terapia pomôže v komunikácii,pochopení či v odplienkovaní.To,čo sa pre niekoho môže zdať maličkosť... pre nás by to bol obrovský pokrok a posun vpred.

Mám 3 a pol rôčka a stále ma musia prebalovať...najem sa len s pomocou mamičky...neviem rozprávať,vydávam iba zvuky a nerozumiem komunikácii,neviem správne vyjadriť svoje potreby.Nerozumiem druhým, keď odomňa niečo chcú.Rozumiem zatial iba trošičku vizuálne...aj to niekedy veľmi ťažko...Je pre mňa veľmi ťažké komunikovať.Hnevám sa keď mi nerozumejú,alebo keď ja nerozumiem ostatným...

Dobrí ľudia-darcovia....ak Vás moj príbeh zaujal a oslovil,či chytil za srdiečko...a rozhodli ste sa mi pomôcť vycestovať za delfínikmi ....ĎAKUJEM Vám krásne za akúkoľvek finančnú POMOC.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?