Menu

Zbierka na Mikeho liečbu leukémie

Trvanie výzvy: 3. júna 2019 - 3. júna 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

peniaze budú použité na náklady spojené s liečbou: lieky, stravovanie, preprava, rehabilitácie, zdravotné pomôcky, hygienické potreby, nájomné

Príbeh

Zbierka na Mikeho liečbu leukémie

Zdravie je to najcennejšie čo máme, keď však príde choroba, veľa vecí sa zmení... Bojujeme zo všetkých síl.


Náš príbeh: 

Mike je veľmi živý chlapček, v apríli oslávil 4 rôčky a veľmi rada som ho brávala na výlety aj so starším synom (5,5 roka). Trávili sme čas aktívne, na potulkách prírodou, turistike, či na bicykli. V decembri minulého roka sa však situácia radikálne zmenila.

Začalo to menšími modrinkami na tele, ktoré som pripisovala tomu, že zrejme niekde spadol, pre istotu som však išla k pediatričke. Urobil sa odber krvi a už prvé pohľady lekárky neveštili nič dobré. A tak aj bolo... :-( 14. decembra2018 synovi diagnostikovali akútnu leukémiu - bol to obrovský šok!V tú ranu som nevedela čo robiť. Zavreli nás na takmer 2 mesiacedo nemocnice v Ostrave a Mike musel podstupovať množstvo procedúr, odberov, transfúzií, inštalovanie cievneho portu na infúzky,chemoterapiu.

Pravidelne musí v anestéze absolvovať odber kostnej drene a mozgomiešneho moku. Je už tak dopichaný, že mi neraz vyhŕknu slzy, koľko si toho zažije.

Má nulovú imunitu a nesmie sa pohybovať v uzavretých priestoroch, kde je veľa ľudí. Nesmie sa pohybovať vonku inak ako s rúškou na tvári. Nefunguje mu správne ani termoregulácia, takže fyzická záťaž je tiež riziko prehriatia telíčka. Ale je malý a je ťažké vysvetľovať, že to čo predtým mohol, dnes nemôže.

Medzitým prišiel o vlásky. Aj som ho ostrihala teraz sa tlačia nové. Psychicky som si prešla peklom, obavy o dieťa a jeho život. To nikomu neprajem zažiť. Liečba je hodne náročná na psychiku, praktické veci, dojazd do nemocnice a hlavne vidieť ako sa u malého striedajú nálady, niekedy chemoterapie pôsobia veľmi agresívne a nechce papať, alebo jedlo vyvráti.Zvýšila sa aj náročnosť jedálnička a celkovej hygieny bývania.

Musela som ako slobodná mamička opustiť prácu a borím sa momentálne s viacerými problémami ako to celé utiahnuť.

Chcem vas preto požiadať o akúkoľvek finančnú pomoc napreklenutie tejto ťažkej situácie, keďže najbližšie 2 roky liečby nebudem môcť pracovať a všetok čas budem venovať deťom.

Budem vám všetkým veľmi vďačná, ktorí zazdieľate môj príbeh, prípadne pomôžete finančne.

Monika Mášová
Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?