Menu

Auto pre Laurinku

Trvanie výzvy: 24. júna 2019 - 23. júna 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Auto pre Laurinku

Autor výzvy

Príbeh

Auto pre Laurinku

Menej chorôb pre Laurinku

Naša dcéra Laurinka je naše jediné slniečko.Je z dvojičiek ale osud nám nechal len Laurinku.Narodila sa nám predčasne v 33tt. , merala 38 cm a vážila 1470 g.Laurika žiaľ trpí viacerími diagnózami,ktoré ju trápia od malička.Najviac ju trápi tažká astma , hypoglykémie a silná migréna so stratou pamäti pti záchvate.S ťažkou astmou už bojijeme 9-rokov-od narodenia.Berie veľmi silné lieky a aj napriek liečbe -kompletnej sa veľmi často ocitáme v nemocinci a na JIS-ke na kyslíku.Často berie antibiotika nakoľko trpí aj zníženou imunitou.Hypoglykémie sú náš ďalší strašiak,nakoľko dcéra pri nízkej hladine cukru môže upadnúť do komy a žiaľ bez auta ju nemôžeme okamžite previezť do nemocnice aby jej hneď pomohli.

Prekonala už aj infekčnú mononukleózu 2x.Je po operácii nosných dutín-polypy a nosnej mandle

Laurinku trápia aj iné diagnózy  a cestujeme na ambulancie k špecialistom po celom Slovensku.

Chodíme do pneumologickej ambulancie do Šrobárovho ústavu v Dolnom Smokovci pre ťažkú astmu-instabilná,tracheálny bronchus,polinosis.Endokrinologickú ambulanciu - nanizmus proportionalis (nízky vzrast) kde picháme dennodenne rastový hormón,životohrozujúce hypoglykémie.Neurologická ambulancia - pre bazilárnu migrénu so stratou pamäti pri záchvate , nešpecifické ložiská na mozgu - keď sa narodila mala krvácanie do mozgu.Ortopedická ambulanci - bolesť a opuchy pravého kolienka .Reumatologická ambulancia - osteoporóza .Gastroenterologia-neprospievanie,bolesti bruška,histamínová intolerancia,gastroezofálny reflux,gluténová intolerancia,gastritída.Kardiológia-respiračná arytmia,Očné- krátkozrakosť s dioptriami cez 3 na každom očku.Metabolická-hypoglykémie,zvýšena biotinidáza v krvi.Onkologická-hemangiom na pravom predkolení.CIevna amb.-cievna porucha na pravej nôžke.

Je toho veľmi veľa ale hlavne nás trápi že cestujeme za špecialistami po celom Slovensku a nakoľko má Laurika aj nízku imunitu vždy sa nakazí v hromadných prostriedkoch nejakým vírusom -chorobou s ktorou potom nesmierne dlho bojujeme a vždy sú potrebné antibiotika a veľa vymeškáva v škole.

Ale v škole jej to aj napriek množstvu vymeškaných hodín ide výborne.Má samé jednotky za čo sme na nu nesmierne hrdý a pyšný.

Ja som na invalidnom dôchodku,trpím tiež na ťažkú astmu,CHOCHP,cukrovku,osteoporózu,intreňakranialnou hypertenziou - po operácii hlavy,glaukom...

Manžel je na čiastočnom inv.dôchodku-má astmu ,prasknuté platničky a problémi so srdiečkom.


Auto by Laurinke veľmi pomohlo , nemusela by sa trápiť s ďalšími výrusmi a infekciami. Cestujeme pracvdelne k lekárom do Dolného Smokovca,Martina,Banskej Bystrice,Bratislavy...

Chceme preto poprosiť o pomoc na financovanie auta pre Laurinku


Aktualizácie

Zas a znova4. 12 2019

Tak znova je Laurinka chorá a to neubehol ani mesiac od poslednej choroby.Teploty 39,7 príšerný dusivý kašeľ , nádcha.A znova ďalšie antibiotiká a vymeškané hodiny v škole.Dúfame,že to čo najskôr prejde a Laurika bude na Vianoce fit.

Pobyt12. 11 2019

Zhruba pred týždňom sme sa vrátili z pobytu v nemocnici v Tatrách a žiaľ výsledky sú ešte horšie ako sme očakávali.Funkcia priedušiek sa Laurike zhoršila.

Nemocnica10. 10 2019

Buduci tyzden nastupujeme s Laurikou znova do nemocnice v Tatrach.Verime ze bude lepsie

Choroba13. 8 2019

Choroba sa Laurike nevyhla a znova je na antibiotikach.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?