Menu

Výlet pre Samka za delfínmi

Trvanie výzvy: 18. júla 2019 - 18. júla 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Delfinoterapia by mohla Samkovi pomôcť vo vývine . Pri jeho diagnóze sa mu okrem iných zdravotných ťažkostí skracujú na nôžkach šľachy. Delfíny pomáhajú uvoľniť svalstvo pomocou ultrazvuku - vysokofrekvenčného zvuku, ktorý vytvára relaxačný efekt. Delfinoterapia by mohla Samkovi pomôcť v celkovom vývine, ako aj v telesnom, tak aj v psychickom.

Príbeh

Výlet pre Samka za delfínmi

Ahojte, volám sa Samko a mám 5 rokov. Moji rodičia sú mamka Katka a ocko Marek. Mám aj sestričku Sašku, ktorá má 3 roky.

Ja mám DMO, strabizmus, diparezu dolných končatín, stranovú asymetriu  a detský autizmus. Narodil som sa 15.02.2014 v Košickej nemocnici, ale aj keď sa na mňa rodičia tešili, prišiel som na svet veľmi skoro v 27 týždni. Takže som predčasniatko. Bol som na neonatologickej klinike 2,5 mesiaca. Začiatok bol veľmi ťažký, no ja som sa nevzdával a bojoval kôli rodičom. Všetko som začal robiť oveľa neskôr ako moji rovesníci. Nerozprávam, neukazujem gestá a neopakujem veci, ktoré mi ukážu, aby som zopakoval. Aj keď mám už 5 rôčkov, no moje porozumenie a všetko stým spojené je na úrovni 11 mesačného dieťaťa. Dnes už chodím, ale moja chôdza je stále nestabilná a ja potrebujem pomoc. Schody sú pre mňa stále ťažké, vyjdem po nich len s pomocou. Mojim problémom je aj to, že si nepozerám pod nohy a to je pre mňa veľmi nebezpečné. Všetko vôkol ma zaujíma a ja tým, že sa za všetkým otáčam, tak strácam rovnováhu a padám na zadok. Keď som bol mladší a bol som hladný alebo smädný, ťahal som rodičov za ruku. Teraz už používam kartičky a pekne mamke donesiem, buď kartičku keď chcem papať alebo piť. Mám ešte stále plienku, neviem pochopiť prečo sa chodí na toaletu. Rúčky, zúbky si umývam pomocou mamky. Obliekať, obúvať ma musia rodičia. V podstate vo všetkom mi musia pomáhať. Musím stále cvičiť bobath metódu, keď cvičím musia mi ísť pesničky z tabletu. Moja hrubá motorika sa zlepšila, no jemná je veľmi slabá. Potrebujem rehabilitácie , kúpele mi robia dobre. Cez deň poobede zviknem spinkať, ale sú dni keď nespinkám vôbec a zaspávam až neskoro večer. Začal som chodiť do špeciálnej škôlky pre detičky z autizmom, v ktorej sa mi veľmi páči a robím pokroky, hoc malé ale ide to. Aj napriek tomu, že sa mi rodičia venujú a učia ma ako vedia, nejde mi to. Rodičia si myslia, že im nerozumiem a majú pravdu, preto sa učím všetko veľmi pomaličky. Veľa krát mi rodičia nerozumejú, chcel by som začať rozprávať, mať lepšie porozumenie a mamke by sa to určite veľmi páčilo, keby som jej vedel povedať Mama. 

Rodičia by chceli so mnou skúsiť delfinoterapiu. Preto by som chcel poprosiť Vás, dobrých ľudí o finančnú pomoc na splnenie tohto nášho spoločného sna  o výlete za delfínmi. Finančne je to náročné a rodičom sa nedarí odložiť toľko peniažkov, aby sme ju mohli vyskúšať. Máme informácie, že niektoré deti po jej absolvovaní začali aj rozprávať. Mamka aj pani doktorka si myslia, že by to mohlo pomôcť aj mne. Bol by som potom možno aj viac samostatný v niektorých činnostiach. Delfinoterapia by mohla pomôcť v mojom celkovom vývine, ako v telesnom, tak aj v psychickom. Za všetky Vaše príspevky chceme vopred veľmi pekne poďakovať


Ďalšie informácie

Facebook
Katarina Mizerakova

Web
katkamizerakova@gmail.com

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?