Menu

Delfínoterapia pre Damianka

Trvanie výzvy: 22. júla 2019 - 31. decembra 2019

Cieľ výzvy

Terapia s delfínmi kvôli poruche reči

Príbeh

Delfínoterapia pre Damianka

Prosím pomôžte nám našetriť financie pre 7-ročného nehovoriaceho Damianka

Tento príbeh môjho Damiho trvá už 7 rokov...pred siedmymi rokmi sa mi narodil zdravý chlapček, i keď pôrod bol s komplikáciami, keďže musel byť namiesto spontánneho akútny cisársky. Dusil sa pupočnou šnúrou. Nedostatočne okysličený mozoček. No napriek tomu som bola prešťastná, že sa javí byť v poriadku. 

Nastal vývin batoľaťa, z lezenia preskočil hneď na státie na nožičkách. Nelozil po štvornožky, no v 11-tich mesiacoch už sám chodil. Vravela som si: “Aký šikovný siláčisko!”, no dnes viem, že to dobré nebolo, keďže mu to narušilo jemnú motoriku (Dami dnes má minimálny cit v rukách, napr. nevie držať dobre ceruzku, strihať, modelovať, umývať si riadne zuby, otvárať veká, utrieť sa s uterákom po sprche či na záchode a pod..). 

Dodnes neviem kvôli čomu, no najväčší kameň úrazu je zrejme Damiho nekomunikatívnosť. Vôbec nerozprával do 5 a 1/2 roka. Už teraz má vlastnú reč, ktorá znie na 1.dojem ako čínština, no nedokáže prekonvertovať na našu slovenčinu. Monologizuje si. Keď chcem, aby zopakoval po mne slovko a fakt sa snaží..pokomolí slabiky a znie to, akoby ma práve navštívil cudzinec, ktorý nemá ani páru o našom jazyku. Rozumie základnej slovnej zásobe, s ktorou sa stretáva denne najčastejšie. Zato v pohybe je neustále, Dami vylezie snáď všade a jeho stabilita je úchvatná. Napočítať do 20 a anglickú abecedu ovláda aj zozadu, no s inými detičkami sa o to nepodelí, pretože kamoší sa len s najbližšími alebo vybranými ľuďmi. Je veľký pedant na svoju detskú izbu, poriadok a na svoju zbierku autíčok nedá dopustiť. Je to úžasný maznák a lásku vie dať najavo tak krásnym spôsobom cez láskyplné gestá a prejavy, že ma dokáže úplne dojať..verte mi, dá sa to aj bez slov..

Diagnóza: ADHD, hyperaktivita s pervazívnovou vývinovou poruchou reči - F84.0 detský autizmus a porucha sústredenosti.

Prosím vás o finančnú pomoc pre Damianka, nakoľko by som mu rada umožnila zúčastniť sa terapie s delfínmi na Ukrajine v kúpeľnom mestečku Truskvets. Skúšali sme už naozaj všeličo (či už psychológov, psychiatrov, logopédov, neurológov, autistického centrum, rôzne programy a vyšetrenia, biologickú liečbu, fyzioterapeutov, všelijakých duševných poradcov a pod.), no pokroky sú minimálne a keďže obľubuje vodu a podmorský svet, tak by to bol pre neho určite nekonečný zážitok, ktorý by mu navyše pomohol rozuzliť jeho neposlušný jazýček..

Tak veľmi si želám, aby sa už mohol zaradiť medzi bežné detičky a aby sa mu konečne uľavilo v tej jeho bežnej komunikácii, aby sa vedel vyjadriť a povedať nám, čo má na srdci..teraz to dokáže len ukazovaním na predmety.

ĎAKUJEME.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?