Menu

Pomoc pre Anetku

Trvanie výzvy: 23. júla 2019 - 22. júla 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Preto Vás prosím umožniť nám prostredníctvom vašej stránky ĽudiaĽuďom pomôcť pri zbierke na financovanie do rehabilitačného centra Adeli v Piešťanoch. Ďakujeme

Príbeh

Pomoc pre Anetku

Nechceme si ani pomyslieť, čo všetko by sa stalo keby sanitka neprišla včas... Život sa zmení človeku zo dňa na deň dokonca z minúty na minútu, a vtedy začneme prehodnocovať priority života.

Všetko sa začalo 2.5. 2016 keď nám naša 4,5 ročná dcérka Anetka po ceste domov zo škôlky skolabovala, otec ktorý bol s ňou okamžite zavolal záchranku. Sanitka prišla včas, po štyroch hodinách nás z nemocnice informovali, že Anetka má krvácanie do mozgu. Praskla jej hlavná cieva do mozgu, nasledovala vážna operácia kde jej museli odobrať časť lebky , ktorú jej vrátili naspäť až po roku. Medzitým chodila v ochrannej čiapocke, mala opuch na ľavej strane hlavy, ktorý sa jej po roku vstrebal. Následkom krvácania nám Anetka nechodila. nerozprávala museli sme ju učiť nanovo rozprávať, cvičili sme, hneď na to išla do kúpeľov Kováčová, kde sa nám prvý krát posadila, začala hýbať pravou nohou a povedala slovo "mama". Lekári Anetke diagnostikovali vrodený trombofilný stav, má syndróm lepivých doštičiek.Pravidelne navštevujeme logopéda, neurológa, rehabilitácie, hematológa, psychiatra. Chodíme aj na hippoterapiu. Dodnes jej zostalo pravostranné postihnutie končatín, pravá ruka je na tom horšie lebo nevie uchopovať do nej, chýba jemná motorika. Predtým bola praváčka, teraz sa musela preorientovať na ľavú stranu, čo jej robilo problémy aj v škole. Minulý rok nám nastúpila do prvého ročníka, kde mala problémy s písaním aj čítaním, bola celkovo pomalšia. Minulý rok sa objavila aj epilepsia, čo nám v takýchto prípadoch aj lekári predpovedali.Navštevujeme každý rok kúpele Kováčová, časť nám hradí poisťovňa, máme nárok na 20 rehabilitácii ročne u nás v Martine, boli sme aj Adeli v Piešťanoch, kde sme sa zapojili do grantového programu poisťovne Dôvera - Bojovníci za zdravie. Veľmi jej pomohli rehabilitácie v Adeli v Piešťanoch, zlepšila sa jej pohyblivosť prstov pravej nohy, i ruky, chôdza.Veľmi by jej pomohli častejšie rehabilitácie v tomto centre, ktoré sú aj dosť finančne náročné. Nie je možné jej ich uhradiť z našich finančných zdrojov. Priala by som si aby sa Anetke zlepšil zdravotný stav a mala do budúcna plnohodnotný život a vieme, že len pravidelnými rehabilitáciami jej vrátime stratené zdravie.

Aktualizácie

Poďakovanie24. 4 2020

Ďakujeme všetkým , ktorí na nás myslia v týchto časoch. Ďakujeme Zuzka Gráfová, vážime si to. 

Poďakovanie6. 3 2020

Od januára sme s Anetkou zase začali chodiť na hippoterapiu, pomáha jej to hlavne po psychickej stránke, precvičuje si hlavne pravú ruku, rovnováhu, a posilňuje chrbát. Daruna tak sa volá jej koník, chodíme k nemu takmer dva roky. Pravá ruka je stále chabá, stisk ruky slabý, a uchopovanie predmetov a zapájanie ruky do bežnej činnosti vôbec.Dostali sme na nosenie Dafo ortézy na nohy, aby viacej zaťažovala pravú nohu. Sme radi, že aspoň v škole sa zlepšuje, opakovanie prvého ročníka jej prospelo. Sme vďační Vám všetkým, ktorí majú srdce pre nás aj keď nás niektorí ani nepoznajú, a pomáhajú! Ďakujeme .

Poďakovanie3. 1 2020

Ďakujeme v mene Anetky všetkým, ktorí nás podporili i za vyzbieranú sumu. Prajeme všetkým našim darcom všetko dobré do Nového roku , hodne zdravia a zdaru v živote.

Poďakovanie29. 11 2019

Pán Valášek, ďakujeme za vašu snahu pomôcť nám, ste šľachetný človek. Pozdravujeme a prajeme všetko dobré! A okrem toho ďakujeme všetkým dobrým anjelom, ktorí nám pomohli a chcú pomôcť.

Fotky9. 8 2019

Anetka v Kovačovej s rodinou ešte v ochrannej čiapocke, na hojdačke so sestrou, v Adeli pri cvičení

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?