Menu

Pomoc pre Anetku

Trvanie výzvy: 23. júla 2019 - 22. júla 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Preto Vás prosím umožniť nám prostredníctvom vašej stránky ĽudiaĽuďom pomôcť pri zbierke na financovanie do rehabilitačného centra Adeli v Piešťanoch. Ďakujeme

Príbeh

Pomoc pre Anetku

Nechceme si ani pomyslieť, čo všetko by sa stalo keby sanitka neprišla včas... Život sa zmení človeku zo dňa na deň dokonca z minúty na minútu, a vtedy začneme prehodnocovať priority života.

Všetko sa začalo 2.5. 2016 keď nám naša 4,5 ročná dcérka Anetka po ceste domov zo škôlky skolabovala, otec ktorý bol s ňou okamžite zavolal záchranku. Sanitka prišla včas, po štyroch hodinách nás z nemocnice informovali, že Anetka má krvácanie do mozgu. Praskla jej hlavná cieva do mozgu, nasledovala vážna operácia kde jej museli odobrať časť lebky , ktorú jej vrátili naspäť až po roku. Medzitým chodila v ochrannej čiapocke, mala opuch na ľavej strane hlavy, ktorý sa jej po roku vstrebal. Následkom krvácania nám Anetka nechodila. nerozprávala museli sme ju učiť nanovo rozprávať, cvičili sme, hneď na to išla do kúpeľov Kováčová, kde sa nám prvý krát posadila, začala hýbať pravou nohou a povedala slovo "mama". Lekári Anetke diagnostikovali vrodený trombofilný stav, má syndróm lepivých doštičiek.Pravidelne navštevujeme logopéda, neurológa, rehabilitácie, hematológa, psychiatra. Chodíme aj na hippoterapiu. Dodnes jej zostalo pravostranné postihnutie končatín, pravá ruka je na tom horšie lebo nevie uchopovať do nej, chýba jemná motorika. Predtým bola praváčka, teraz sa musela preorientovať na ľavú stranu, čo jej robilo problémy aj v škole. Minulý rok nám nastúpila do prvého ročníka, kde mala problémy s písaním aj čítaním, bola celkovo pomalšia. Minulý rok sa objavila aj epilepsia, čo nám v takýchto prípadoch aj lekári predpovedali.Navštevujeme každý rok kúpele Kováčová, časť nám hradí poisťovňa, máme nárok na 20 rehabilitácii ročne u nás v Martine, boli sme aj Adeli v Piešťanoch, kde sme sa zapojili do grantového programu poisťovne Dôvera - Bojovníci za zdravie. Veľmi jej pomohli rehabilitácie v Adeli v Piešťanoch, zlepšila sa jej pohyblivosť prstov pravej nohy, i ruky, chôdza.Veľmi by jej pomohli častejšie rehabilitácie v tomto centre, ktoré sú aj dosť finančne náročné. Nie je možné jej ich uhradiť z našich finančných zdrojov. Priala by som si aby sa Anetke zlepšil zdravotný stav a mala do budúcna plnohodnotný život a vieme, že len pravidelnými rehabilitáciami jej vrátime stratené zdravie.

Aktualizácie

Poďakovanie12. 10 2019

Ďakujeme za Anetku, vašej dcérke Anetke prajem hodne zdravia, veď mať zdravé dieťa je najväčší dar a nech je šťastná! Musíme len bojovať a cvičiť, aby sa jej polepšilo, mojím najväčším želaním je aby Anetka používala pravú rúčku pri bežných činnostiach, a vrátila sa do starých koľají, sami nevieme či sa to podarí ,ale veríme!:-) Opakujeme prvý ročník ZŠ, ale je to len pre jej dobro, aby si utvrdila to čo sa naučila, má problémy so zapamätávanim, a slabikovaním, problémy aj s písaním, ale tento rok je to lepšie už jej to ide ľahšie.Veľke ďakujem ostatným darcom, prajem všetko dobré!   Mamina

Poďakovanie9. 10 2019

Ďakujeme v mene našej rodiny všetkým darcom, veľmi si to vážime, ďakujem aj tebe Zuzka Gráfová a ďakujem pani Valaškova, dúfam že budeme môcť ešte ísť do Piešťan, Anetka by potrebovala rozhýbať rúčku, napreduje, ale veľmi pomaly to ide.

Fotky9. 8 2019

Anetka v Kovačovej s rodinou ešte v ochrannej čiapocke, na hojdačke so sestrou, v Adeli pri cvičení

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?