Menu

Pre moju dcéru

Trvanie výzvy: 9. októbra 2019 - 1. marca 2020

Cieľ výzvy

Vyzbierať finančné prostriedky na rehabilitácie v špeciálnych centrách (Adeli Piešťany, Hyperbarická Oxygenoterapia v Košiciach, Národné rehabilitačné centrum Kováčová)

Príbeh

Pre moju dcéru

Pomoc mojej dcére Lucke pri návrate do normálneho života.


Obraciam sa na všetkých dobrých ľudí ochotných pomôcť. Každá matka neskonale miluje svoje dieťa, chce pre ne len to najlepšie. Túži po ich šťastí a sleduje ich ako sa im darí. Všetky matky to poznajú... denne sa dívam na svoju  chorú dcéru a bojím sa o jej život.

Lekári jej diagnostikovali cystu na mozgu. Ako som sa ako laik  „tešila“, že diagnóza neznela- nádor a ako som sa mýlila, že to bude lepšie... Lucka v októbri „oslávila“ 42 rokov má dve deti vo veku 14 a 15 rokov a je rozvedená. 2.7.2019 po silnej bolesti hlavy upadla do bezvedomia. Presná diagnóza bola nezhubný nádor v tretej mozgovej komore (cysta). Lekár nám pred operáciou povedal, že máme byť pripravení na všetko. Čo to „všetko“ bude bolo v tej chvíli nemožné si predstaviť. Operovali ju v Košickej nemocnici až 10.7.2019 a to prispelo k tomu, že sa po operácii nezobudila. Odvtedy prekonala zápal mozgových blán, ťažký zápal pľuc, zápal močových ciest, gastritídu, neustále pendlovala medzi Popradskou a Košickou nemocnicou. Momentálne sa zotavuje na oddelení pre dlhodobo chorých (ODCH) v Kežmarku.

Ak sa spýtam lekárov v akom stave sa nachádza, len pokrčia plecami. Vieme, že počuje,vidí (aj keď nevieme v akom rozsahu), píše písmenká, začína hýbať rukami i nohami. Na podnety raz reaguje, raz  nie.Zatiaľ nerozpráva, lebo jej len teraz odstránili tracheostómiu, pomaly však začína prehĺtať a postupne napreduje drobnými krokmi.

Takýto stav si ale vyžaduje aktívnu terapiu, intenzívnu stimuláciu a prácu s chorým a nie odloženie na ODCH, kam sme ju dočasne museli umiestniť, keďže už na JIS neurologickéh ooddelenia nemocnice v Poprade pre ňu nemali miesto. Bohužiaľ, na  takýto stav nie sú personálne a ani materiálne vybavení.

Pripraviť sa na všetko nedá. Na to potrebujeme pomoc. Obraciam sa preto na ľudí dobrého srdca, ktorí nám podajú pomocnú ruku a prispejú akoukoľvek sumou. Pomáha samozrejme celá rodina a priatelia, no liečba je finančne náročná. Chceme ju priviesť  späť do života a vrátiť jej a jej deťom nádej, že ich raz opäť pohladí a ešte im bude v živote ako matka pomáhať .

Existujú zaradenia, ktoré by Lucke vedeli poskytnúť potrebnú odbornú starostlivosť. Medzi ne patrí aj Adeli Medical Centrum Piešťany, Hyperbarická Oxygenoterapia v nemocnici Košice -Šaca a Národné rehabilitačné centrum Kováčová

Lucka je odjakživa veľký bojovník a my, celá rodina sme odhodlaní jej v tomto náročnom boji pomôcť. Prosím, pomôžte nám, aby sme mali šancu bojovaťa dostať Lucku tam, kam patrí a zaslúži si byť- pri svojich deťoch a celej rodine, ktorá od začiatku stojí pri nej a bojuje ako sa dá.

Ďakujem.                                                                                                       Milujúca matka chorej dcéryĎalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?