Menu

Pomoc pre vdovca, otca šiestich detí

Trvanie výzvy: 22. októbra 2019 - 22. októbra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Všetky Vaše príspevky použijem na nákup liekov, na cestovné pri návštevách lekárov, na štúdium starších detí, na pomôcky do školy, ošatenie a potraviny.

Príbeh

Pomoc pre vdovca, otca šiestich detí

Prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc v neľahkej životnej situácii

Zdravím všetkýchdobrých ľudí, ktorí sú ochotní mi pomôcť v mojej neľahkej situácii.

Som vdovec, otec šiestich detí. Môj príbeh už mnohí poznáte. V krátkosti ho pripomeniem.

  Sú to už štyri roky, čo sa nám narodilo naše šieste dieťa Riško. S radosťou sme očakávali jeho príchod,veď sme dva roky predtým prijali na svet malú Alžbetku. Po nej to malo byť ďalšie naše malé slniečko do rodiny, ktoré nás malo hriať a s ktorým sme sa mali spolu s Alžbetkou a ich staršími súrodencami tešiť zo života. Žiaľ počiatočná radosť sa o pár hodín zmenila na veľký smútok, keďže naša mamička dostala v nemocnici krvácanie do mozgu a poniekoľkých dňoch na tieto následky zomrela.

   Ja som sa tak zo dňa na deň stal aj mamou. Potom, ako sme našu mamičku, moju manželku, pochovali, musel som sa začať učiť veci, ktorých som do tej doby bol len svedkom, či možno nápomocným. Zo dňa na deň som musel zostať doma z práce a zo začiatku s pomocou mojej najstaršej dcéry (mimochodom už vtedy matkou dvoch detí) a s pomocou ochotných mamičiek z dediny som sa začal učiť narábať s bábätkom, umývať ho, prebaľovať či kŕmiť. Taktiež som sa učil rôzne iné domáce práce, ako varenie, pranie, vedenie domácnosti a najmä platieb z účtu, keďže manželka bola bankovou úradníčkou a tieto veci, tak povediac, mala v malíčku. A práve pri týchto prácach a s odstupom času to začínalo byť s vedením domácnosti a jej zabezpečenia horšie a horšie. Alžbetku mi síce hneď na začiatku celej udalosti ako dvojročnú vzali do materskej škôlky, ale s jej pobytom v nej sa stále viac začali objavovať ochorenia, ktoré, samozrejme, neobišli ani malého Riška. Bol som nútený s obidvomi deťmi začať navštevovať imunoalergologickú ambulanciu a náklady na lieky, cestovanie a živobytie sa stále viac zvyšovali.

   Taktiež náklady aj na staršie deti boli a sú stále vyššie (najstaršia dcéra má už svoju rodinu,najstarší syn je tiež samostatný, ďalší syn a dcéra sú vysokoškoláci). Ja sám som v čase začatia tohto príbehu bol diabetikom, liečim sa na vysoký krvný tlak a bolesti chrbtice, často krát navštevujem lekárov a potrebujem nemalé finančné prostriedky aj na moje lieky, nielen na lieky pre tých najmenších. Medzičasom som sa stal pre pretrvávajúce zdravotné problémy čiastočným invalidom, ale ten príjem nie je dostatočný na udržanie chodu domácnosti. Na malého Riška mi bol priznaný rodičovský príspevok aj po dovŕšení troch rokov, ale ten mi bol po roku odobraný, hoci Riško  býva stále chorý a je vždy viac doma ako v škôlke a nepomohlo ani vyjadrenie ošetrujúcej lekárky k jeho zlému zdravotnému stavu. Taktiež aj Alžbetka býva často chorá. Ešte pred dvoma rokmi sme boli aj na liečení, na ktoré nás odporučila alergologická lekárka, ale to neprinieslo žiadny efekt. Deti počas liečenia strávili viac ako polovicu na ubytovni, keďže aj tam ochoreli. Ďalší možný liečebný pobyt detí, i keď mi ho pripomína a doporúča aj lekárka, si nemôžem dovoliť, keďže po odňatí rodičovského príspevku to absolútne nie je možné a zatiaľ neviem, ako vystačím s takto zníženými finančnými prostriedkami pri chode domácnosti. A hoci  by som sa strašne rád zamestnal a stále si hľadám vhodné zamestnanie, práve z toho dôvodu, že deti sú neustále choré, musím byť s nimi doma a prípadné zamestnanie nie je možné. Alžbetka už mohla tento rok nastúpiť do prvej triedy základnej školy, ale z vyššie uvedených dôvodov, týkajúcich sa častých chorôb, jej bol doporučený odklad.

   Preto prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc a poskytnutie akejkoľvek, aj maličkej, finančnej podpory v tejto mojej neľahkej situácii. Vašu pomoc použijem na nákup liekov pre moje deti a pre mňa, na cestovné pri návštevách lekárov, či na štúdium mojich starších detí a pomôcok do školy, či na ošatenie a potraviny. Všetkým dobrým ľuďom vopred ďakujem za prejavenú pomoc. Na fotkách sú Riško a Alžbetka pri poslednom fotení v škôlke a pri oslave narodenín.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?