Menu

Pomoc pre Mariána

Trvanie výzvy: 23. novembra 2019 - 22. novembra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je pomôcť Mariánovi s rehabilitáciou v Adeli centre, ktorá môže zlepšiť jeho zdravotný stav, no bohužiaľ je veľmi nákladná. Verím, že aj s Vašou pomocou ho dokážeme znova postaviť na nohy.

Príbeh

Pomoc pre Mariána

Rozhodla som sa obrátiť na stránku ľudia ľuďom s prosbou o pomoc a verím, že aj vďaka Vám dokážeme pomôcť môjmu bratovi.

    Volám sa Adriana a chcela by som sa s Vami podeliť o príbeh, ktorý zmenil nie len môj život. 22. september 2018 navždy pre mňa ostane ako jeden z tých najťažších dní v živote.
     V tento deň môj brat Marián pri páde z výšky utrpel vážne zranenia. Poranenie miechy ho pripravilo o úplné hýbanie dolných končatín a čiastočne aj horných. Jeho štvrtý a piaty krčný stavec boli rozmliaždené natoľko, že dnes má namiesto nich implantáty. Po pár dňoch prehral boj s dýchacím prístrojom, a preto mu musela byť zavedená tracheostomická kanyla. Prvý pokus o jej vybratie dopadol neúspešne a po dvoch dňoch mu ju opäť vrátili naspäť. Druhý pokus, ktorý prišiel v júni 2019, nám otvoril ďalšie dvere, pretože odvtedy dýcha bez tracheostómie úplne sám. 
    Rehabilitáciu, ktorú potrebuje je veľmi náročná, nie len fyzicky ale aj finančne. Pre nejakú predstavu, za dva týždne sme zaplatili 3 500 eur, bez ubytovania a stravy. Určite to nie je málo, ale keď vidíte výsledok, vidíte, že to Vašemu blízkemu pomôže, nie je žiadna prekážka dostatočne veľká, aby vás zastavila a snažíte sa nájsť hocijaký spôsob ako mu pomôcť. 
    Práve teraz keď to píšem, sa nachádza v Národnom rehabilitačnom centre Kováčová, do ktorého sme sa dlho nemohli dostať, práve kvôli spomínanej tracheostómii. Tuším sa vraví, trpezlivosť ruže prináša a my sme sa po toľkom čase dočkali aj tohto. Nie však len vďaka trpezlivosti, ale aj vďaka tvrdej drine a náročnej rehabilitácii, ktorou si prešiel a ktorá ho ešte len čaká. Prešli sme si veľa ťažkými chvíľami a prekážkami, ktoré nám táto cesta pripravila, o ktorých tu nie je nič ani spomenuté. Veľakrát nám jeho zdravotný stav neumožnil isté pokroky, prešli sme si aj vysokými neustupujúcimi teplotami, kvôli ktorým musel byť prevezený do nemocnice. Viem, že to bude veľmi dlhá a náročná cesta, ale vzdať sa nepripadá do úvahy, tým chcem povedať, že ľudia s podobným príbehom, aj kľudne s úplne iným, nikdy sa nemôžete vzdať ale bojovať. 
    Podstúpil aj liečenie kmeňovými bunkami, kde už má za sebou prvú dávku. Zostávajú ešte dve. Nie je to vôbec lacná záležitosť a všetky tri dávky stáli viac než ročná minimálna mzda na Slovensku. 
    Týmto by som vás, potencionálni darcovia, chcela požiadať, o akúkoľvek pomoc. Viem, že je veľa ľudí, príbehov a situácii, ktoré si zaslúžia pozornosť a podporu, ale verím, že aj my patríme k jedným z nich. Že niekto bude chcieť podať pomocnú ruku práve nám. Vopred sa chcem všetkým poďakovať za akúkoľvek pomoc, veľmi si to ceníme. V prípade otázok ma môžete kontaktovať na mailovej adrese trnovcova.ada@gmail.com. Zároveň chcem týmto poďakovať ľuďom, ktorí sa nám už rozhodli pomôcť, či už finančne alebo boli a stále sú našou oporou. Ďakujeme a veľmi si to vážime.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?