Menu

Pomoc Jakubkovi

Trvanie výzvy: 26. novembra 2019 - 29. februára 2020

Cieľ výzvy

Delfinoterapia

Príbeh

Pomoc Jakubkovi

Delfinoterapia

Príbeh našej rodiny začal pred 4 rokmi, keď sa v 34 tt narodil náš vytúžený syn Jakubko. Deň , ktorý nám pripomína , že aj v slove beznádej , je nádej , nádej že raz bude všetko ako má byť a že Jakubko bude zdravý , krásny chlapček ako všetky detičky v jeho veku. Po ťažkom porode a chybe lekárov sa Jakubko narodil pridusený , preto museli jeho malé telíčko oživovať. Po takomto ´ štarte´do života ´´musel malý , veľký bojovník stráviť mesiac v inkubátore. Všetko prebiehalo ako malo , do momentu kým lekári nezanedbali jeho starostlivosť a koli ich chybe dostal Jakubko otravu krvi a silný zápal pĺúc. Jakubko prestal dýchať , dva dni za neho dýchali len prístroje. Po dvoch dňoch boja o svoj život začal náš Jakubko dýchať sám a o pár dní ho pustili domov. Žiaľ v 9. mesiaci nám na bežnom neurologickom vyšetrení pani doktorka oznámila že náš synček má detskú mozgovú obrnu - spastická tetrapégia.

Slová , ktoré asi nechce počuť žiadny rodič. V hlave vám len prebieha , čo bude ďalej a ako to zvládnete. Začal sa boj, ma ktorý sme neboli ani jeden pripravený, ale vzdať sme sa nemohli a ani nechceli .Túžba a chuť do života Jakubka nám ukázala, že každý aj ten maličký pokrok má pre nás obrovský zmysel.Začali sme chodiť po roznych rehabilitačných centrách , cvičili sme vojtovu metótu , bobatha a pravidelne chodíme aj na cvičenia Play wisely zamerané na rozvoj mentálnej stránky, jemnú aj hrubú motoriku. Krok po kroku hoci veľmi pomaly sa posúva dopredu. Jakubko prednedávnom oslávil svoje 4 narodeniny ... nechodí , nerozpráva. Spasticita mu sposobuje bolestivé kŕče v nohách , na tie mu pomáha len pravidelné cvičenie , ktoré je veľmi finančne náročné.

Dozvedela som sa o liečbe delfínmy. Delfíny pomáhajú stabilizovať psycho-emocionálny stav, rozvíjať reč u detí , majú pozitívny vplyv na rehabilitáciu detí a na zníženie spasticity u človeka. Liečba je však finančne náročná a my ako rodina by sme si to iste nemohli dovoliť. 

Verím , že toto je pre nás obrovská šanca na zlepšenie jeho zdravotného stavu. Aj vďaka vám možeme byť o krok bližšie k nášmu vytúženému cieľu. Cieľu počuť od nášho synčeka slovko maminka či tati. Za každé vaše prečítanie ale aj zdieľanie príspevku a finančnú pomoc vám ďakuje mamina a bojovník Jakubko.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?