Menu

Chcem byť taká, ako ostatné deti

Trvanie výzvy: 31. decembra 2019 - 31. decembra 2020

Cieľ výzvy

Rehabilitácia TheraSuit v obleku , lebo keď ma Ninka už tri roky, ešte stále nechodí. Veríme, že aj vďaka Vašej pomoci sa jej podarí postaviť na nohy. Ďakujeme pekne !

Príbeh

Chcem byť taká, ako ostatné deti


Ahojte kamaráti ! Volám sa Ninka , mám tri roky a dlhú cestu za sebou.

Naša Ninka žiaľ do vienka zdravie nedostala. Narodila sa s deformitou chodidiel a s vyklbeným bedrovým kĺbom. Ledva sa dostala domov z pôrodnice, už sme sa ocitli v Bratislavských Kramároch. Lekári sa snažili urobiť všetko preto, aby nemuseli operovať. Ninka však nemalo šťastie. 

Najprv jej operovali nožičku, potom nasledovala operácia bedrového kĺbu. Nina má za sebou nespočetné množstvo vyšetrení, deväť krát bola v anastéze, a podstúpila tri operácie. Ninka do svojho jedného roka nožičky nikdy nepoužívala, nakoľko nosila buď ťažké sadry a aj keď jej ich zložili, tak bola ináč fixovaná. Keď sme sa konečne zbavili sadier, na Ninkiné nohy bol žalostný pohľad. Nakoľko ich nikdy nepoužívala, nemala žiadné svaly a vôbec s nimi nevedela hýbať, skôr jej boli na prekážku. Začali sme rehabilitovať.

Ninke žiaľ vo februári 2019 trebalo nožičku opäť operovať v zahraničí. Osem týždňov mala nožičku v sadre. Odvtedy sme absolvovali deväť rehabilitačných pobytov poväčšinou zahraničných. Rehabilitačné pobyty sú veľmi nákladné. Ninke tieto pobyty prospievajú a posúvajú ju vpred, preto by sme chceli touto cestou poprosiť dobrých ľudí, aby Ninke prispeli na rehabilitačný pobyt.

Aktualizácie

Dakujeme :) !!!30. 7 2020

Aj vdaka Vam Ninuska moze cvicit kazdy mesiac :)

Ninka tvrdo pracuje :)28. 5 2020

Ludia , je uzasny pocit , ze aj napriek tomu aku dobu teraz zieme myslite aj na inych . Z celeho srdca Vam dakujeme za podporu, vdaka ktorej moze Ninka rehabilitovat ... 

Ďakujeme!27. 1 2020

Ďakujeme z celého srdca každému, kto podporil Ninku! 

Veríme, že každému sa dobro dobrom odvďačí !

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?