Menu

Zbierka na operáciu pre ťažko chorú Emku

Trvanie výzvy: 28. januára 2020 - 10. marca 2020

Cieľ výzvy

Vybierať sumu 4000,- eur na operáciu bedrového kĺbu u profesora Poula v Brne

Príbeh

Zbierka na operáciu pre ťažko chorú Emku

Zbierka pre ťažko chorú dvojičku Emku, ktorá nutne potrebuje operáciu v Brne ,kvôli vykĺbeniu bedrového kĺbu. Som matkou ZŤP dvojičiek, ktoré majú 10 rokov, obidvaja sú ležiaci s mierou postihu 90%. O deti sa starám a vychovávam ich výlučne sama od ich 2 rokov. Cena operácie je 4000,- eur pokiaľ nepríde ku žiadnym komplikáciám - nesplniteľný sen!!!!!


EMA a PAVOL 

 mail: stefanovicovamarianna@gmail.com

Nášpríbeh

Pred 10. rokmi sa narodili moje vytúžené detičky. Narodili sme sa ako trojičky našej mamine, prišli sme nasvet priskoro v 29. týždni tehotenstva. Boli sme tri krásne a malinkédetičky Nelka, Emka aPaľko. Bohužiaľ naša Nelka nás opustila na 10 deň jejkrátkeho života. Je to náš anjelik v nebíčku. Zostali sme bojovať na tomtosvete už iba ako dvojičky Emka a Paľko. Naše prognózy pri narodení bolistrašné, podľa lekárov sme nemali prežiť ani 2 dni.

Ale zabojovali smea bojujeme. Máme krásnych 10 rôčkov. Sme anjelmi na zemi a žijeme nášsvojský svet s ťažkým postihom až 90% obidvaja. Máme veľa vedľajšíchdiagnóz ale najpodstatnejšie sú detská mozgová obrna a epilepsiau nás obidvoch. Obidvaja máme kvadruparetickú formu, teda postih všetkýchkončatín.

Napriek tomu krásne papámea prehĺtame, vieme žuť. Aj to je pre nás zázrak. Mentálne veľmi dobrevnímame a komunikujeme s okolím. Emka rozpráva svoje hatlaninkya Paľko dokáže povedať slová: Ema,Paľko,daj, ham a najkrajšie je mama!!!Náš stav sa maličkými krôčikmi vždy posúva dopredu. Vďaka rehabilitáciám, ktoréabsolvuje naša mamina s nami už od inkubátorov. Emka sa pretočí a začaladržať hlávku,Paľko krásne začína chodiť za ručičky, dokáže zliezť zo sedačky, začalplaziť, naučil sa chytiť si lyžičku,monenálne trénujme aby vydržal čo najdlhšiev sede a uvoľňujeme spazmy pod kolienkami botoxom a intenzívnymcvičením.

Čaká nás veľmi ťažké obdobie nakoľko Emkachybou slovenského zdravotníctva prišla k vykĺbeniu bedrového kĺbua tým trpí bolesťami a je nutné ju operovať v českej republikev Olomouci, kde sa špecializujú na detskú ortopédiu ( u nás bohužiaľnevieme operovať takéto detičky). Samozrejme celý operačný zákrok a pobytv nemocnici musíme uhradiť, zatiaľ sa cena rovná 4000,-eur pokiaľ neprídeku komplikáciám.

Naša mamina je s namisama od našich dvoch rokov, takže sa o nás stará 24h denne a robí prenás všetko na svete. Žijeme z opatrovateľského príspevku v sume 490,-eurv našom zahypotékovanom byte. Potrebujemenutne rehabilitovať, špeciálny program therasuit – kostýmová terapia stojí predvojičky v Adeli centre v Piešťanoch 8200,- eur. Tam sme sa ešte žiaľnedostali, pretože z nášho príjmu nie je možné našetriť na takúto liečbu 4x ročne. Preto hľadámemožnosti aj u konkurencii(Possibilitas, Liberta,Ceremina), kde cena pre dvojičky stojí 3600,-eur. Pravidelne súkromnerehabilitujeme v OZ Ja sám v Hlohovci kde 45min. cvičenie predvojičky stojí 46,- eur raz týždenne,takisto raz týždenne dochádzame narehabilitáciu v špeciálnej klietke v Červeníku do súkromnéhorehabilitačného centra Fyzioreha MK. Absolvujeme kúpeľnú liečbu v TurčianskychTepliciach s doplatkom 1300,- eur za kúpeľný pobyt, pravidelne cvičímevrehabilitačnej nemocnici TETIS, kde 8 dňový pobyt vychádza na 500,- eurdoplatok.Bohužiaľ sme v koncoch, rehabilitačné pobyty musí Emkas Paľkom absolvovať v pravidelných intervaloch aby zvýraznili efektpožadovanej liečby, ideálne 4x ročne.

Veľmi prosíme o pomoc, ak byste nám vedeli pomôcť s financovaním rehabilitačných pobytov, kúpeľnejliečby,  fyzioterapie- súkromnej,operácie Ulzibat v Kladne pre jedno dieťa 3800,- eur., masáží,klimatických pobytov pri mori, hyperbarickej komory, zdravotných pomôcok,liekov a a hygienických potrieb.

Sme na dlhej a úspešnejceste skvalitniť náš život a zaradiť sa do spoločnosti, bez Vašej pomocito asi ťažko ďalej zvládneme. Z.z. Mgr. Marianna Štefanovičova

 


 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?