Menu

Pomôžme zdravotníkom - OZ SYTEV, Kysucké Nové ...

Trvanie výzvy: 16. apríla 2020 - 31. mája 2020

Cieľ výzvy

#gaucovavyzva Našim cieľom je urýchlená a bezplatná výroba čo najväčšieho množstva držiakov ochranných štítov pre zdravotníkov mladými ľuďmi - dobrovoľníkmi. Finančné prostriedky použijeme na nákup 3D tlačiarni, náplní do 3D tlačiarní pre tlač niektorých súčastí štítov a zvyšovanie dennej kapacity tlače. Ide o jednoduchý model. Tlačí sa úchyt, ktorý je prepojený gumou v zadnej časti. Rám je polstrovaný pre pohodlné nosenie na dlhšiu dobu. Samotný kryt je uchytený pomocou dvoch skrutiek a matiek, vďaka tomu je výmena plastu rýchla a jednoduchá. Materiály na výrobu jedného štítu sú v rozmedzí 5 eur.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 17.9.2015

IČO: 50001248

Ulica: Lipova 810/30

Mesto: Kysucké Nové Mesto, okres Kysucké Nové Mesto, Žilinský kraj

PSČ: 02401

Štát: Slovensko

Príbeh

Pomôžme zdravotníkom - OZ SYTEV, Kysucké Nové Mesto

OZ SYTEV - občianské združenie pracujúce s deťmi a mládežou pripravilo iniciatívu na podporu zdravotníkov cez projekt POMÔŽ NEMOCNICI. Mladí ľudia v Kysuckom Novom Meste budú na 3D tlačiarni tlačiť držiak na ochranné štíty.

OZ SYTEV pomáha nemocniciam

Mladí ľudia v Kysuckom Novom Meste sa rozhodli spolu z OZ SYTEV darovať svoj čas na výrobu držiakov ochranných štítov. Ochranné štíty sú určené pre zdravotníkov, aby boli chránení pri styku s pacientami potenciálne nakazenými koronavírusom COVID-19. Deti a mladí ľudia práve počas tejto situácie sa nemôžu stretávať a tak majú takto záujem pomáhať.  Ide o jednoduchý model. Tlačí sa úchyt, ktorý je prepojený gumou v zadnej časti. Rám je polstrovaný pre pohodlné nosenie na dlhšiu dobu. Samotný kryt je uchytený pomocou dvoch skrutiek a matiek, vďaka tomu je výmena plastu rýchla a jednoduchá.


Materiály na výrobu jedného štítu sú v rozmedzí 5 eur.


Organizácia SYTEV ako strešná organizácia viacerých oblasti práce s deťmi a mládežou na lokálnej, regionálnej, národnej alebo aj medzinárodnej oblasti zastrešuje Kysucko-Novo-Mestský mládežnícky parlament (KMMP), Kysucké dobrovoľnícke centrum (KDC), YC|Mládežnícku klubovňu, Otvorené centrum DofE, Medzinárodnú spoluprácu YTEV a Informačné centrum mladých (ICM). 

Organizácia SYTEV vznikla v roku 2015 ako organizácia aktívnych mladých ľudí z celého Slovenska s cieľom pracovať v oblasti Erasmus+ projektov a medzinárodnej mobility. Po 2 rokoch a viacerých podnetoch deti a mladých na Kysuciach sa dobrovoľníci organizácie rozhodli pracovať na lokálnej úrovni kde videli potrebu zmysluplných aktivitív pre deti a mládež. 

V roku 2017 prebehlo stretnutie s primátorom Kysuckého Nového Mesta a práve vďaka projektu parlamentu mládeže a klubovne pre mladých mesto Kysucké Nové Mesto sa rozhodlo podporiť našu organizáciu SYTEV či už finančne alebo priestorovo a materiálne. 

Od 01. 01. 2018 vznikla YC|Mládežnícka klubovňa a Kysucko-Novo-Mestský mládežnícky parlament. Organizácia SYTEV zastrešila veľké množstvo aktivít pre deti. mládež ale aj širokú verejnosť ako Deň Zeme, Deň objatí, Deň bublín, Týždeň dobrovoľníctva, týždeň športu, ... Počas všetkých týchto aktivít vznikla potreba vytvorenia oblasti dobrovoľníctva a pripojenia sa k programu DofE ako aj profesionálnej práci v spolupráci s Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ako Informačné centrum mladých. 

V roku 2018 naša organizácia ako aj mesto Kysucké Nové Mesto získalo Ďakovný list za dobrovoľnícku službu a angažovanosť Srdce na dlani 2018 Žilinského samosprávneho kraja. V roku 2019 naša organizácia ako aj mesto Kysucké Nové Mesto získalo ocenenie Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom vďaka ZMOS a Nadácií pre deti Slovenska. V roku 2020 získala organizácia certifikát kvality manažmentu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok - "S dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami to vieme" od platformy dobrovoľníckych centier a organizácií. 


Aktualizácie

50 štítov13. 5 2020

Viac ako 50 štítov rozdaných pre lekárov, zdravotníkov, dobrovoľníkov VÚC, kňazov a ďalších ... Vďaka vašej podpore môžeme pokračovať ďalej a zabezpečovať štíty. Momentálne ste nám prispeli už 180 eur. 

Už tlačíme - Vďaka Vašej podpore27. 4 2020

Vďaka Vašej podpore sme mohli nakúpiť filament a už 3. deň tlačíme ochranné štíty. Na to aby sme mohli pokryť všetky náklady spojené s výrobou potrebujeme Vašu podporu. Vopred ďakujeme

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?