Menu

Zostať Doma Bez Domova. Prevenciou proti vírusu

Trvanie výzvy: 22. apríla 2020 - 31. júla 2020

Cieľ výzvy

#gaucovavyzva Cieľ výzvy je aktívne preventívne pôsobiť a znižovať počty ľudí žijúcich na ulici. Finančné prostriedky budú použité na prenájom bytových jednotiek pre ľudí v seniorskom veku a ľudí, ktorí sa ocitli na ulici z dôvodu opatrení okolo COVID-19 dostali do stavu straty zamestnania a bývania.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 16.4.2015

IČO: 42446341

Ulica: Pražská 33

Mesto: Bratislava

PSČ: 811 04

Štát: Slovensko

Príbeh

Zostať Doma Bez Domova. Prevenciou proti vírusu

Čím ďalej tým akútnejšie vnímame problém ľudí žijúcich na ulici, vyhnúť sa riziku nákazy. Generácia ľudí na ulici je prestarnutá a zároveň sa objavujú na uliciach ľudia, ktorí stratili bývanie a zamestnanie kvôli COVID-19. Na západe sa osvedčuje prístup sťahovania ľudí z ulíc smerom do bezpečných priestorov. Považujeme za nebezpečné čakať na rozšírenie sa nákazy v tejto komunite. Cieľ výzvy je aktívne preventívne pôsobiť a znižovať počty ľudí žijúcich na ulici. V tejto činnosti nám nikto iný ako VY nepomôže. Ďakujeme

Za posledný mesiac sme strávili v uliciach mnoho hodín a stretli obrovské množstvo ľudí. Mnohí z nch sú vystrašení, nevedia čo ich čaká, cítia obrovskú neistotu. Stretávame množstvo starých ľudí žijúcic na ulici, ktorí neviedia ako sa chrániť. počas tohto mesiaca sme sa snažili ich informovať, pomáhať materiálne, nosili sme stravu, merali teplotu, ale vnímame, že toto už nestačí. Čakanie na prvý prípad je veľmi rizikové a my ako profesionáli považujeme za zodpovedné nasledovať a učiť sa od našich západných partnerov a vykonať všetky preventívne opatrenia. Týmto nástrojom je práve ubytovávanie ľudí mimo riziko. Nadväzujeme aj na Slovenskú kampaň "zostaňte doma", "buďte zodpovední". My tieto slová vnímame "buďme zodpovední" pomôžme "zostať doma" tým, ktorí domov nemajú.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?