Menu

Charitná komunitná záhrada

Trvanie výzvy: 7. mája 2020 - 7. mája 2021

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je získať finančné prostriedky na výstavbu charitnej komunitnej záhrady. Keďže záhrada bude bezbariérová, chceme vybudovať chodníky, ktoré budú bezpečné pre pohyb s hendikepom. Práve chodníky sú akýmsi základom, všetky ostatné prvky môžme realizovať postupne podľa získaných zdrojov a práve chodníky tvoria finančne najnáročnejšiu časť záhrady. Finančné prostriedky využijeme na nákup obrubníkov, podkladového materiálu, zámkovej dlažby a postupne na budovanie ďalších prvkov záhrady.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 31.5.2013

IČO: 45740968

Ulica: B. Němcovej 56/12

Mesto: Lovinobaňa

PSČ: 98554

Štát: Slovensko

Príbeh

Charitná komunitná záhrada

Od roku 2013 naša organizácia poskytuje pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím, ľuďom bez domova, chudobným rodinám a rómskym komunitám. Našim cieľom je poskytovanie materiálnej pomoci ale tiež pomoc a podpora jednotlivcov, rozvoj ich schopností a zručností.

S myšlienkou charitnej komunitnej záhrady sa pohrávame už niekoľko mesiacov. V januári 2020 sme otvorili nové Centrum pomoci Domček a postupne pracujeme na jeho rozvoji. Aj na základe doterajších skúseností s našimi klientmi sme sa aj v novootvorenom centre rozhodli "vyjsť na dvor". V rozľahlom areáli sa však okrem jedného orgovánu nachádzali len divé rastliny, ktoré robia viac šarapaty ako úžitku. Krásna rovinka a luxusný výhľad na obnovenú židovskú synagógu si doslova žiadali "veľký plán". Zasadol tím odborníkov, ktorý navrhol komunitnú záhradu podľa potrieb klientov organizácie a v súlade s princípmi permakultúry. 

Na výstavbe záhrady už pracujeme. Zatiaľ len pracovníci a dobrovoľníci organizácie, no ihneď po skončení koronakrízy sa do výstavby zapoja aj naši klienti. V záhrade sa naši klienti naučia záhradným prácam, zažijú radosť z vypestovanej zeleniny, potešia zmysly vôňou kvitnúcich kríkov či bzukotom včiel, zrelaxujú pri jazierku v tieni vŕby a veríme, že nadobudnú pocit, že sú súčasťou jednej rodiny. 

Záhrada bude súčasťou bezbariérového vstupu do budovy. 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?