Menu

Nerozprávajúci Damianko

Trvanie výzvy: 22. mája 2020 - 22. mája 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Terapia MUDr. Veľ vo Varšave a delfinoterapia na Ukrajine

Príbeh

Nerozprávajúci Damianko

Ak dieťa správne porozumie, tak správne pochopí a teda správne vysloví, zopakuje, povie..

Dobrý deň,

Som maminou 7-ročného Damianka, ktorý nerozpráva... Možno ho už odtiaľto niektorí z Vás poznáte z mojej predchádzajúcej výzvy na tomto portáli ľudiaľuďom.sk. 

Toto je aj príležitosť nesmierne sa poďakovať. Ako aj portálu, tak aj Vám - Dobrí Ľudia, ĎAKUJEME KAŽDÉMU jednému z Vás ZA KAŽDÉ 1€, ktorým ste pomohli.. ĎAKUJEME, že ste prispeli Damimu na delfinoterapiu, ĎAKUJEME. Aj vďaka Vám sa náš sen stal skutočnosťou a úspešne sme absolvovali túto 10-dňovú terapiu v decembri v malom ukrajinskom meste Truskawiec! A čo je najlepšie, začal od februára ÚČELOVO opakovať slová, ktoré najčastejšie používame u nás doma v komunikácii! Máme z toho nesmiernu radosť, pretože toto bol účel...pohnúť sa zase o krok vpred.

Zbierku som sa rozhodla založiť, nakoľko by som chcela umožniť Damimu terapiu u ukrajinského doktora Veľa, ktorý je neurochirurg a je naozaj špecialista vo svojom obore. Má vyšpičkovanú 10-dňovú terapiu, počas ktorej sa so svojím tímom (špec.logopedička, neurológ a fyzioterapeut) venujú deťom v danom turnuse za pomoci rôznych špeciálnych moderných pomôcok v rámci daných vyšetrení. Doktor Veľ sa vyslovene špecializuje na deti s autistickým spektrom a Downovým syndrómom. Tieto vyšetrenia u doktora Veľa môžu byť teda pre Damka kľúčové, nakoľko presne vie čo robí a na základe jeho precíznym vyšetreniam dokáže prísť na jadro problému a tým pádom odporučiť a nastaviť Damimu tú správnu liečbu.. Som presvedčená, že v prvom rade terapia doktora Veľa a jeho tímu, no a následne prípadne ďalšia absolvovaná delfinoterapia Damimu určite pomôžu s jeho "nekomunikáciou" a dokážu zázraky. Referencie na tohto lekára mám priamo od rodičov, ktorí terapiu absolvovali so svojimi diagnostikovanými a nehovoriacimi deťmi v takom veku ako môj syn a po absolvovaní im začali správne ROZUMIEŤ a tým pádom sa pomaly začali učiť slovnú zásobu. Nič viac si na tomto svete neželám viac.. Damko nastupuje v septembri do špeciálnej školy, nakoľko už mal 2.rok odklad a v auguste bude mať už 8 rokov, tak už do nejakej školy musí ísť, no bez rozprávania to ide veľmi ťažko..

Prosím, pomôžte nám zrealizovať terapie pre Damiho a tým pádom čím skôr ho zaradiť medzi normálne fungujúce zdravé deti, aby sa mohol tešiť sám zo seba a zo svojich úspechov , aby sa začal vzdelávať s radosťou..osamostatniť sa v činnostiach ako iné deti v jeho veku a nájsť si konečne kamošov...pretože on by tak veľmi chcel a je z toho sám na seba nahnevaný, ale nejde to..

Dg.: ADHD, autizmus, porucha sústredenosti a porucha reči.

ĎAKUJEME <3Ďalšie informácie

Facebook
Sisa Ha

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?