Menu

Pomoc pre Terezku

Trvanie výzvy: 16. júna 2020 - 16. júna 2021

Cieľ výzvy

Delfinoterapia, apiterapia, hipoterapia, ABBA terapia, terapia Play Wisely.

Príbeh

Pomoc pre Terezku

Bojujeme, nevzdáme sa.

Dobrý deň. Píšeme a prosíme v mene našej dcérkyTerezky.

Som jediné, vymodlené dieťa. Budem mať v septembri 3.rôčky. Tehotenstvo mojej mamky prebiehalo úplne bez problémov, bezkomplikácií. Narodila som sa s veľkým krikom a s radosťou na tento svet, aby som robila rodičom radosť a tešili sme zo života všetci traja. Prišla som týždeň pred termínom, cisárskym rezom. Všetko bolo skvelé do 15.mesiaca môjho života, kde sa niečo vo mne „zlomilo“. Prestala som si všímaťrodičov, nereagovala som na svoje meno, do očí som sa pozerala veľmi zriedkavo.Hračky som si vyberala, len „tie svoje“, nič iné ma nezaujímalo. Papala som iba niektoré jedlá, nič nové som nechcela od mamky ochutnať. Začala som sama chodiť až v 18.mesiacoch a to aj po špičkách. Nepoviem doteraz ani slovo, som neverbálna a stále nosím plienky, pretože, ešte nerozumiem, ak ma rodičia dávajú na nočník, čo po mne chcú a viem, že čakajú stále na moje prvé slová, ktoré chcú počuť...“mama,tato“. Začal so mnou kolotoč vyšetrení, ktoré poctivo so mnou moji rodičia absolvovalia trpezlivo s láskou navštevujú doteraz .

Moji rodičia ma veľmi ľúbia, robia čokoľvek pre môj úsmev, šťastie a spokojnosť, no niekedy už ani oni nevládzu. Prosím dobrých ľudí,ktorí mi môžu a chcú pomôcť, pomôžu hlavne mne  a aj mojím rodičom, nám rodine.

Momentálne som v sledovaní neurológa, logopéda, čaká ma psychológ, pedopsychológ, mám za sebou vyšetrenie v špeciálnom centre pre detičky na autizmus, kde mám danú dg. NKS (narušenú komunikačnú schopnosť smerujúcu k PAS).

Navštevujem každý týždeň terapiu Play Wisely (liečba hrou), kde dochádzam s mamkou a tatinom 100.km, začínam apiterapiou (liečbavčelími produktmi), kde si telíčko očistím, zregenerujem a naštartujem nalepšie fungovanie, teším sa na koníky (hipoterapiu), pretože zvieratká milujem, ktorúsme doteraz tiež využívali, rodičia mi kúpili psíka, aby som napredovala. Môj sen je sa dostať k delfínom (deflinoterapia), pretože mi môžu pomôcť k  lepšiemu porozumeniu, vnímaniu a sústredeniu sa. Chcem sa zaradiť medzi ostatné zdravé detičky a prežiť si s rodičmi krásne detstvo.

Budeme vás pravidelne informovať , ako sa mi darí, ako postupujem a ako napredujem.

Všetkým zo srdca ďakujeme...!

Aktualizácie

Doplnenie informácií7. jan 2021

Absolvovali sme delfinoterapiu, chceli by sme ju ešte raz opakovať, prikladám pár foto.

Ďakujeme silno a zo srdca všetkým darcom.


Z úctou rodina Kubínová rodiičia Terezky

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?