Menu

Pomôžte Dominikovi podstúpiť liečbu kmeňovými ...

Trvanie výzvy: 16. júla 2020 - 31. decembra 2020

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Liečba kmeňovými bunkami v Mexiku

Príbeh

Pomôžte Dominikovi podstúpiť liečbu kmeňovými bunkami

Dobrý deň, chcela by som sa vopred poďakovať všetkým Ľuďom. Všetkým čo pomáhajú v ťažkých chvíľach v živote , nie jedného inak obdareného dieťatka. Sama som matka môjho jediného syna Dominika. Veľmi sa mu snažím pomôcť, no nezávisí to len od mojich síl. Aj nám pomáhajú ľudia . Vďaka nim Dominik mohol absolvovať :
Môj syn, Dominik Holtán, absolvoval liečbu v Adeli 3 x, Bisamberg- Rehazentrum Malovec, Svetielko- Prešov, neurorehabilitačný pobyt UNM 2x , podstupuje aj canisterpiu, tejpovanie, vyskúšali biorezonanciu, kurz plávania ,cvičili sme Vojtovu metódu, momentálne cvičíme Bobath koncept (prítomné epileptické kŕče), Hipoterapia, pobyt Dr Vel Clinic (Varšava)

Dominik má momentálne 21 mesiacov.

Diagnózy: Dominik má DMO, poškodenú ľavú hemisféru mozgu, čelovú a spánkovú časť.Pridružené diagnózy oneskorený PMV, axiálna hypotónia, kvadruhypertonickývývoj, postinfekčná Epilepsia s fokálnymi motorickými záchvatmi s poruchou vedomia , centrálna a koordinačná porucha, autistické črty, nepoznástredovú os svojho tela, nechytá si ruky, nosí okuliare a nerozpráva. Herpesvírus sa môže kedykoľvek reaktivovať pri oslabení imunity, Dominik nie jeočkovaný preto sa musí vyhýbať všetkým možným infektom ( bakteriálnym,vírusovím), hrozí autoimunitné ochorenie encefalitídy. Užíva rôzne doplnkovélieky, taktiež sledovaný u imunoalergológa.

Otehotnela som vdecembri roku 2017 a Dominika som porodila dva dni pred termínom v martinskejnemocnici ako zdravé dieťatko. Už na druhý deň som sa však sťažovala, že muhnisajú očká. Sestra povedala, že je to zápal očných spojiviek, že to prejde.Kvapkali som len Ocuflash. Malému sa dlho držala žltačka, držala som ho čonajviac na dennom svetle. Všimla som si, keď sme boli doma , že sa mu nezužujezrenica na ľavom oku a už sa mu robí jemný film cez očko ako keď má staršíčlovek šedý zákal. Očká mu hnisali stále. Okamžite navštívila obvodnú lekárku.Podľa jej názoru sme mali len vyplachovať. O dva dni prišla znova, predpísalimu Pamycon. Neprešlo. Prišla som zas. Poslala nás očnej. Tá povedala, že žiadenzápal tam nebol, že je to pravdepodobne vrodený glaukóm a s Dominikom násposlali ako s akútnym prípadom do banskobystrickej očnej ambulancie. Tam sapotvrdil vrodený glaukóm na ľavom očku a pridali zakrvácanie za sietnicoupravého očka.

S takýmto akútnymstavom Dominika prijali v bratislavských Kramároch. Tam mu očko operovali sozáverom, že vraj to má z ťažkého pôrodu ( protrahovaný pôrod- hrozil klieštovýpôrod, Dominik nechcel ísť von) a mali sme doplniť genetické vyšetrenia rodičovna vrodený glaukóm. Pár dní po príchode domov Dominik začal odmietať saťmliečko. Bol horúci, hneď ráno so zvýšenou teplotou. Po hodine zas. Obvodnálekárka nás poslala do ružomberskej detskej lôžkovej časti na hospitalizáciu asledovanie. O štvrtej ráno mal prvé viditeľné kŕče, privolala som sestru. Táich však nespozorovala, tak nedokázala posúdiť čo sa deje. Po výmene služiebsestier sa dostavili ďalšie kŕče, tie už prítomná sestra registrovala. Okamžitebol privolaný prednosta detského oddelenia. Nevedeli čo s Domčom robiť, čo muvlastne je, keďže nemal teploty a kŕče boli prítomné. Dominika urgentnepreviezli na banskobystrickú JIS-ku, kde mu urobili EEG a CT mozgu. Tam už bolividiteľné zápalové zmeny, poškodenie mozgu. Ďalším vyšetrením bola lumbálnapunkcia (odobratie mozgovomiechového moku), ktorého výsledkom bolo zistenieprítomnosti zápalu v mozgu - herpesu. Dominikovi nasadili protikŕčovú a protizápalovúliečbu. Kŕče však pretrvávali a Dominik bol čoraz hlbšie zaintubovaný, aby jehomozog pracoval čo najmenej, aby sa ďalej nepoškodzoval. Po piatich dňoch liečbaproti kŕčom pomaly zabrala, Dominika začali prebúdzať, aby sa kŕče nevrátili.Sledovaný bol 24 hodín denne sestrou a lekármi. Keď bola celková liečbapodchytená, preložili Dominika na Dojčenecký úsek, kde liečbu dokončili aprepustili nás domov. Boli sme zaučení pre rehabilitácie. Dominik mal ochabnutésvalstvo, hlavičku preležanú v jednu ( Pravú) stranu, hrče na krku, rúčku vzápästí vykrútenú z kŕčov. Odporúčali nám včasnú rehabilitáciu a orofaciálnustimuláciu, keďže mal zavedenú sondu do žalúdka. Nik si netrúfol odhadnúť, čibude vedieť sať, piť, čo bude vedieť robiť.

Celé toto ochorenie spôsobilo Dominikovi tažký zdravotný stav. Má 21 mesiasov a nedokáže sa sám obrátiť na bok, nevie sa posadiť, sedí len s oporou v rehabilitačnej stoličke, nosí trupovú ortézu, ortézu na PHK. Keby sa necvičí bolo by to 100 x horšie. Prešli sme z Vojtovej metódy na Bobath koncept k úžasnej rehabilitačnej sestre v MT( kôli epileptickým kŕčom)

Pokroky: v 9 mesiacisi začal držať hlavičku, našiel si ľavú ruku, prestal sa dusiť pri jedení,začal plaziť bez PHK... "Pre mňa ako matku sú to dary a zázraky, za ktorésom Vďačná. Bez Vás by tie pokroky neboli možné. Veľká srdečná VĎAKA PATRÍ VÁM"

Momentálne máme naplánovanú  liečbu kmeňovými bunkami na klinike v Mexiku. Zatiaľ termín nevieme pretože sa snažíme našetriť peniažky aj Vďaka vašej pomoci. Dominik je vhodný príjemca darcovských kmeňových buniek čo je úžasná správa, pretože vieme, že je nádej aby Dominik mohol napredovať i keď malými krôčikmi ale určite. Verím že aj Vďaka Vám Dominik raz bude vedieť aspoň samoobslužné veci, taktiež aspoň usedieť sám a povedať aspoň základné slová aby som vedela akú potrebu má. 
Vopred sa Vám chcem z celého srdca POĎAKOVAŤ za Dominika aj za mňa. 
S podravom Jarmila (mamina) a Dominik 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?