Menu

Za krôčik vpred pre Anetku

Trvanie výzvy: 14. augusta 2020 - 31. januára 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Rehabilitácie - v súkromnom centre Neurino v Šamoríne a v neurorehabilitačnom centre v Šoproni v Maďarsku

Príbeh

Za krôčik vpred pre Anetku

Rehabilitácie a terapie pre dievčatko s detskou mozgovou obrnou

Anetka je statočné a dobrosrdečné dievčatko, ktoré rozjasňuje aj tie najchmúrnejšie dni svojím úsmevom. Hoci nepozná lásku vlastného otca a nesie si životom bremeno niekoľkých diagnóz, je plná života, radosti a elánu. 
Teraz už 10-ročná Anetka sa narodila predčasne, po komplikovanom tehotenstve. Ušli sme dlhú cestu, od každodenného cvičenia, cez najrôznejšie terapie, týždne strávené mimo domova, litre sĺz, Anetkiných i mojich. To všetko však malo význam - Anetka dáva nepriaznivým prognózam na frak. Stále každodenne cvičíme. Navštevujeme súkromné rehabilitačné centrum Neurino v Šamoríne, kde fyzioterapeutky "ušijú na mieru" cvičebný plán podľa jej aktuálnych potrieb. Okrem toho absolvuje rôzne terapie (canisterapie, zrakové cvičenia, logopédia a mnoho iných). Toto všetko jej pomáha napredovať. 
Avšak jej liečba je finančne náročná. Žiadne zo spomenutých terapií nie sú hradené zdravotnou poisťovňou. S Anetkou žijeme momentálne s jej nevlastným ockom a malým bratčekom v dvojizbovom byte, jediný pracujúci člen rodiny je môj manžel. Preto by nás Vaša pomoc veľmi potešila. Už 10 rokov Anetka krôčik po krôčiku napreduje. Veľmi pomaly, ale isto. Jej radosť z každej novej veci, ktorú dokáže sama, tá je na nezaplatenie. Verím, že jedného dňa sa zahrá s inými deťmi na naháňačku...
Ak chcete aj Vy byť dôvodom jej úsmevu, srdečne Vám aj v jej mene ĎAKUJEME! 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?