Menu

Chcem dokazat maminke, ze to spravím a postavím sa ...

Trvanie výzvy: 29. januára 2013 - 29. januára 2014

Cieľ výzvy

Cielom našej vyzvy je aby sme posilnili Vladkove svaly aby sa sám postavil sam na svoje nožičky.

Príbeh

Chcem dokazat maminke, ze to spravím a postavím sa na svoje nozičky...

Chcel by som sa raz postaviť na nožičky! Volám sa Vladko a mám 3 roky a 5 mesiacov a som vážne chorý . Ostatní moji rovesnici už behaju za loptou, hrajú sa s autíčkami, vozia sa na odrážadlách, papkaju sami, nemajú plienočky a hlavne rozprávajú. Ja z toho nerobim nič., v mojej hlavičke sa udialo niečo, čo mi nedovolí chápať veci tak ako ich chápu ostatné deti v mojom veku.

Narodil som sa 9.6.2009 v Bratislavskej nemocnici,po nekonečných rokoch čakania. Narodil som sa ako zdravý chlapček, len pôrod bol veľmi ťažký, trval 12 hodín. Po 24 hodinách lekári zistili, že niečo nie je v poriadku a dali ma na ISKu. Tam mi po mesiaci zistili, že mám vrodenú vývojovú chybu VVCH, hypotonický syndróm - čo znamená menšie svalové napätie. Keď som mal 3 mesiace moja maminka si všimla, že nesledujem svet okolo seba, tak ma zobrala na očné vyšetrenie a tam mi zistili, že som ťažko slabozraký, reagujem len na tmu a svetlo. A takto to išlo ďalej. Keď som mal 6 mesiacov dostal som prvýkrát epileptický záchvat, ktorý trval viac nez 10 minút. Teraz sa už liečim, ale stále mávam záchvaty a zle ich znášam. Od prvého mesiace cvičím aktívne s mojou maminkou, ktorá sa o mňa neskutočne dobre stará. O ockovi to žiaľ nemôžem povedať, opustil nás, keď som mal rok, vraj to psychicky nezvládol.

Mám ale nádej a tou nádejou sú cvičenia a rehabilitácie. Jedna veľmi dobrá rehabilitácia je v Bratislave v Charise, je veľmi efektívna na posilnenie môjho svalstva. Táto rehabilitácia stojí 1000€ a pre moju maminku je to neskutočne veľká suma peňazí. Musím cvičiť a cvičiť, aby som si posilnil svalstvo, aby som sa raz mohol sa postavit sám na moje nožičky a kráčať na nich. Chcem ukázať svetu, že všetko sa dá prekonať,len treba tvrdo bojovať.

Treba len bojovať a hľadať dobrých ľudí, ktorí majú obrovské srdce a môžu prispieť finančne na tieto rehabilitácie. Ďakujeme Vám za každý Váš dar, Vladko s maminkou.

Aktualizácie

Naša rehabilitácia v Charise27. sep 2013

http://www.magisto.com/video/bU5HJUIHQys_T0NpYw?openshare

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?