Menu

Prosba o pomoc

Trvanie výzvy: 19. augusta 2020 - 28. februára 2021

Cieľ výzvy

Na stravu, nájomné, dlhy

Príbeh

Prosba o pomoc

Veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o pomoc. Sama to nezvladam, kvôli koronavírusu som prišla o prácu a teda aj o príjem a nemám sa na koho obrátiť. Ste mojou poslednou nádejou :(

Dobrý deň. Ocitla som sa v neľahkej situácii, kedy som viac menej odkázaná aj na pomoc druhých. Pandémia koronavírusu spôsobila to, že som prišla o prácu, teda o príjem. Do toho sa pridalo aj to, že majiteľ bytu v ktorom som bola so synom v podnájme ukončil zmluvu o bývaní. Nemala som žiadne peniaze, takže ak by nebolo známych, neviem, kde by som skončila. Plus mám dlh na nájomnom, ktorý musím vyplatiť. Keďže mám len príjem od júna zo sociálky, ktorý je nie celkom dobrý, cca 300€, tak nedokážem pokryť takmer nič, nakoľko nájomné som platila 360€/ mesačne. Majiteľovi dlžím cca 600€, najmä za obdobie marec/apríl, kedy z dôvodu koronakrízy bola prevádzka reštaurácie v ktorej som pracovala, uzavretá. Snažila som sa mu to splácať, hoci nie plnou čiastkou, keďže mi to nebolo z pochopiteľných dôvodov umožnené a teraz som zaviazaná splatiť mu dlh, ktorý bez pomoci splatiť nedokážem. 

Ocitla som sa v nie celkom dobrej situácii. Po rozvode pred štyroma rokmi s manželom som dúfala, že si budem môcť vybrať hypotéku, aby som mala kde so synom bývať, nakoľko sme bývali v dome, ktorý patril jeho rodičom. Lenže je tu ten problém, že s manželom svietim na byte, ktorý je už dávno predaný, ktorý so mnou v podstate nemá nič spoločné. Napriek mojej situácii o ktorej vie, si nedokázal nájsť iného ručiteľa, ktorý by mu čiastku prevzal namiesto mňa, a tým by odstránil moje meno a bolo by mi ľahšie umožnené požiadať o hypotéku. Ako tak som z jedného príjmu dokázala prežiť, no týžden pred výplatou bol vždy najhorší. Niekedy boli dni, kedy sme boli bez jedla. 

Okrem toho syn má dlh na školnom. Už pred pandémiou som mala veľké finančné problémy, takže situácia vo svete to len zhoršila a školné mi vyplácať jednoducho umožnené takisto nebolo a teraz musím do konca novembra splatiť celý školský rok, čo je cca ďalších 550€. Keď započal štúdium pred troma rokmi, nebola som až v tak zlej situácii ako som teraz, takže školné som prekryť dokázala takmer vždy. No teraz sa žiaľ veci zmenili. 

Je tu množstvo ďalších problémov ktoré mám, a je mi až nepríjemné, že musím žiadať takto verejne o pomoc :( Som na všetko sama, a veľmi pekne by som chcela poprosiť, ak môžete, pomôžte. Každému z Vás budem nesmierne vďačná, nakoľko čím skôr potrebujem aj nový podnájom, lebo aktuálne kde sme, ostať dlho nemôžeme. Ďakujem všetkým. 


Aktualizácie

Ďakujem všetkým12. 2 2021

Dobrý deň. Veľmi by som Vám chcela poďakovať za naplnenie výzvy. Nemám slov, že sa našlo toľko dobrých a neľahostajných ľudí.. aj napriek pandémii a problémom, ktorým čelí takmer každý ste podali pomocnú ruku. Veľmi ste mi pomohli... Za to Vám krásne VŠETKÝM ďakujem! :)

Prosba o pomoc12. 1 2021

Ďakujem všetkým, ktorí doposiaľ pomohli. 

Obraciam sa takisto na tých, ktorí môžu. Veľmi mi pomôžete v tejto situácii <3

Prosba o pomoc12. 12 2020

Milí darcovia, opäť by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí pomohli. Veľmi mi to pomohlo. No vzhľadom na skutočnosť, že sa budú opäť pravidlá v reštauráciach meniť a náš podnik sa zrejme na nejakú dobu zatvorí, tak budem opäť potrebovať pomoc,.. či už s dlhmi alebo so stravou. Preto by som chcela poprosiť každého kto môže o pomoc, nemám sa na koho obrátiť. :( ďakujem. 

Prosba o pomoc13. 11 2020

Dobrý deň. Chcela by som poďakovať všetkým, ktorí pomohli <3 neskutočne si to vážim. Zároveň by som chcela poprosiť tých, ktorí môžu, naďalej mám nejaké dlhy, ktoré by som chcela čím skôr splatiť. Nakoľko v súvislosti so situáciou vo svete, naša reštuarácia pracuje v obmedzenom režime, čo sa odrzkadľuje aj na výplate,..:( ďakujem všetkým, ktorí pomôžu, pomôže mi to veľmi.

Prosba o pomoc13. 9 2020

Milí darcovia, aktuálne už som zamestnaná, no napriek tomu sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc. Potrebujem splatiť dlhy, ktoré mám a tiež na všetky potrebné veci ako stravu atď, nakoľko plat mi na to všetko dostačujúci nebude, kvôli okolnostiam spôsebenými krízou koronavírusu..:( Taktiež by som chcela veľmi pekne poďakovať tým, ktorí už pomohli <3

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?