Menu

Pomôžme Ľubošovi postaviť sa opäť na nohy a začať ...

Trvanie výzvy: 16. septembra 2020 - 16. septembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je pomôcť Ľubošovi začať opäť chodiť. Darované peniaze sa využijú na liečbu v rehabilitačnom centre Adeli centrum Piešťany, alebo v podobnom zariadení. Taktiež na rehabilitačné pomôcky a fyzioterapeuta.

Príbeh

Pomôžme Ľubošovi postaviť sa opäť na nohy a začať chodiť

Diagnóza? Kvadruplegia- ochrnutie od krku nadol. Po nešťastnom páde z bicykla sa Ľubošov život v sekunde kompletne zmenil. Preto sa na vás obraciame s prosbou o pomoc.

Toto nešťastie sa odohralo 13. Augusta 2016 keď Ľuboša zradilo predné koleso. Jednoducho defekt v strmom kopci. Pri páde si zlomil krčnú chrbticu, stavce C3 a C4 a došlo k značnému poškodeniu miechy. Ostal nehybne ležať na zemi, mal šťastie v nešťastí že tam bol na blízku jeho kamarát, ktorý mu zavolal záchranku. 

Ihneď bol prevezený do Levickej nemocnici a tam pobudol viac, ako pol roka. Niekoľko mesačné ležanie na lôžku vo vysokých teplotách spôsobilo dekubity-preležaniny kvôli ktorým, nemohol byť prevezený do Národného Rehabilitačného Centra Kováčová. V domácom liečení s pomocou fyzioterapeuta, sa musel učiť základy ako hýbať prstami, učiť sa jesť vlastnými rukami, atď. V Kováčovej začal svoj pobyt v Auguste 2017 do Novembra 2017. Postupne sa mu začal vracať cit do ľavej strany tela a musel si zvykať na používanie ľavej ruky. Po rokoch si začal preciťovať aj nohy. 

Ak chceme zlepšovanie udržať musí Ľuboš pokračovať v rehabilitácii na súkromnej rehabilitačnej klinike, kde mu odborný personál a špičkové vybavenie dokážu pomôcť. Je to však finančne nesmierne náročné a cena sa za dva týždne dokáže vyšplhať až na niekoľko tisíc € a preto vás prosíme o pomoc.

Dopredu všetkým ďakujeme, aj keď len za prečítanie.

S pozdravom rodičia. 

Ak chcete Ľuboša podporiť aj dobrým slovom jeho email je ferencilubos@gmai.com

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?