Menu

Nehovoriaci/neverbálny autista Niky

Trvanie výzvy: 18. septembra 2020 - 18. septembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Verím synovi, že rozprávať začne s pomocou špeciálnej starostlivosti, ktorú bežne auti deti vyžadujú. Hipoterapiami ktoré sú určené priamo pre neverbálnych, na ABA terape, oxygenoterapiu, logopedické hodiny, kúpu pomôcok a materiálu na tvorenie komunikačných kariet a podporných zdravotných doplnkov.

Príbeh

Nehovoriaci/neverbálny autista Niky

na úvod, veľmi pekne ďakujem za nahliadnutie do našej výzvy, ktorá je zameraná na liečbu a terapie pre Nikolasa. Pevne verím, že sa podarí Nika vytrhnúť z tichého sveta a začne rozprávať.

Nicolas je neverbálny 7ročný autista na bezlepkovej a bezlaktózovej diéte s ďalšími pridruženými diagnózami. Momentálne navštevuje prípravný ročník v triede pre autistov. Denne dochádzame do špeciálnej školy, čo nám robí cez 2 000km mesačne. Niko je také moje slniečko, ktoré sa neustále usmieva, aj keď stále mlčí. Milujem jeho úsmev, ale už bude mať pomaly 8rokov a stále nerozpráva. Nemá kamarátov, žije si len sám so svojimi lego panáčikmi. Vidím, že kamaráta potrebuje, ale nevie sa dohovoriť. Nerozumie a tak je všade odstrkovaný od rovesníkov. Tiež v jeho veku je potrebné správne zaradenie do školského systému, ktoré nám komplikuje to, že je neverbálny. Bežný život s dieťaťom, ktoré je na svoj vek už velké a má aj iné diagnózy, je naozaj komplikovaný doma a aj v spoločnosti. Reč , ktorá je momentálne pre nás prioritou a v bežnom živote je naozaj potrebná pre fungovanie vo svete a aj doma, tak som sa rozhodla vytvoriť výzvu pre Nika. Som so synom na OP a keďže otec o syna záujem nemá a ani ho nenavštevu, je môj čas venovaný 24/7 synovi a uvedomujem si, ako je potrebné stimulovať dieťa, keď potrebujeme napredovať. Preto prosím o pomoc formou výzvy na terapie/liečbu/materiál na učenie. Srdečne ďakujem

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?