Menu

Požiar v rodinnom dome s tragickým koncom

Trvanie výzvy: 21. októbra 2020 - 21. októbra 2021

Cieľ výzvy

Sfunkčniť bývanie v dome, opraviť elektrinu, plyn, kúrenie, vymaľovať, kúpiť pračku

Príbeh

Požiar v rodinnom dome s tragickým koncom

3.5.2020 nastal mohutný požiar v rodinnom dome v Spišskej Novej Vsi, pri ktorom zahynula moja 87 ročná svokra.

3.5.2020 nastal požiar v Spišskej Novej Vsi.Hasiči rozbili 4 okna v druhej izbe, znefunkčnili aj nove plynové kachle keď na ne skočili. V izbe kde horelo nefunguje elektrina, ďalšie plynové kachle, zhorela knihovňa s množstvom vzácnych  kníh, oblečenie a rôzne starožitné veci. V izbách sú čierne steny. Sú tam škody v desiatkach tisícoch., alebo skôr nevyčislitelné. Najsmutnejšie je že tam prišla o život moja 87 ročná svokra.    Pálila sviečky za zomretých a to jej bolo osudne.  

 Celý život si platila poistenie a poisťovňa to zamietla s odôvodnením že sa to nevzťahuje keď spôsobí sebe alebo blízkym škodu.. Prvý krát dala poistnú udalosť, keď boli krupy a poškodilo jej strechu a zatieklo. V zmluve mala že je poistená voči živelnej pohrome, pracovníčka do teleflónu povedala, že áno krupobitie je živelná pohroma, ale vraj vtedy žiadne nebolo. Darmo sme tam dali aj meteorologickú správu že bolo. Dokonca jej vypovedali zmluvu k 1.4.2020 To vraj môžu paragrafom 800 že bez udania dôvodu. Dali sme odvolanie, tri sťažnosti ani to nepomohlo.  Hneď napísali, že požiar sa ich už netýka, lebo nastal po výpovedi. Zatajili že mala ešte jednu zmluvu keď spôsobí škodu, to prišiel šek preto som sa to dozvedela. Dali sme že nastala poistná udalosť požiar a zamietli to práve s odôvodnením, že to by musela spôsobiť škodu cudziemu a nie sebe a blízkym


. Za svokrou som chodila cca 6 rokov a posledné tri roky , najmenej raz do týždňa aj viac. Cez prázdniny sme tam boli aj s jej vnučkou a pravnúčatkami. Niekedy som tam išla na otočku z Bratislavy do Spišskej Novej Vsi 5 hodín, tam som bola dve hodiny  a zas 5 hod. späť. Nakúpila som jej, doniesla navarené.  Pred tromi rokmi ju sused našiel odpadnutú v izbe, vraj tam bola niekoľko dní. Prekvapilo ma, že si ju vtedy nenechali v nemocnici. Prišla som za ňou a bola som tam niekoľko týždňov, lebo bola bezvládna. Našťastie sa z toho dostala.


 Stále si dávam otázku.  Prečo odišla na druhý svet takým spôsobom?  Prečo sa to stalo? Okrem vymaľovania, , obnovenia elektriny a plynu by sa tam zišla aj práčka aby sa zadymené oblečenie mohlo oprať. Veľa vecí som triedila a podarovala. Budem nesmierne vďačná za každú pomoc. Keď z môjho dôchodku poplatím nevyhnutné výdavky neostane mi ani sto eur. Na pohreb vyše 700 eur som si musela tiež požičať. 


Aktualizácie

Poďakovanie31. okt 2021

Veľmi pekne ďakujem 335-tim darcom za sumu  8. 879€. Výzva sa naplnila na 49%. 24.2.2021 ukončili kúrenárske práce. Celková suma za obnovenie kúrenia bola nakoniec o niečo nižšia ako avizovali vo vyúčtovacej faktúre  3 040,56€ plus 3 040,34€ spolu  6.080,90€. 
 Robila som  si aj také, že som potichu alebo aj nahlas čítala a ďakovala každému menovite. Meno - suma - veľmi ďakujem. Keď bol anonym tak - ďakujem anonymu za sumu...   Aspoň takto som mala pocit, že ďakujem každému zvlášť. Ďakovanie mi vyšlo na vyše pol hodinu. K sume, ktorá je mimo zaplatenia kúrenia /vyše 2 000€/, by som bola vďačná keby pribudli ďalšie a mohla by som dať robiť strechu. Kúrenie a strecha to boli najdôležitejšie veci, ktoré treba dať do poriadku. Patrí Vám veľká vďaka, že aj v tejto ťažkej dobe ste pomohli. Ďakujeme.

Poďakovanie22. feb 2021

Vďaka Vašim príspevkom sa 18.2.2021 a 19.2. začali robiť  kurenárske práce. Pokračovať sa bude ešte 2-3 dni. Uhradila som zálohovú faktúru 3 040,506€. Po prácach uhradím vyučtovaciu  3 462,50€. Čaká nás umývanie čiernych stien a maľovanie. Výmena eternitovej strechy, bola poškodená krupobitím a zateká. Kominár, ktorý bol u susedy vravel, že máme v zlom stave komíny a neprešli by kontrolou. Tiež boli poškodené silným krupobitím Verím, že sa podarí spraviť aj podlahy, poškodené požiarom. S vďakou Libuša Puškárová

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?