Menu

Pomoc pre rodinku s onko. dieťatkom, ktoré ...

Trvanie výzvy: 30. septembra 2020 - 30. septembra 2021

Cieľ výzvy

Lianke by pomohlo každé euro na rehabilitacie v centre Svetielko,ktoré sú finančne náročné,tiež lieky,ktoré niesu dostupné na SK, a rôzne rehabilitačné pomôcky a špeciálne cvičenia, ktoré nutné potrebuje aby mohla sama sedieť a chodiť.

Príbeh

Pomoc pre rodinku s onko. dieťatkom, ktoré potrebuje špeciálne cvičenia v rehabilitačnom centre

Ďakujeme za každú pomoc pre našu malú bojovníčku Lianku po mozgovej príhode a s veľkým nádorom na mozgu,ktorá je už rok v liečbe s chemoterapiou,ale zatiaľ nádor nezmenšila, len zastavila aby nerostol ďalej. Lianka aj napriek tomu bojuje ďalej zo všetkých síl,aby sa mohla opäť postaviť na nohy.

Lianka je 2 a pol ročne dievčatko, ktoré sa narodilo úplne zdravé a tešili sme sa s každého pokroku ktoré robila každým dňom až do prvého roku života keď nám jedneho dňa 4.Juna 2019 neurológ oznámil zdrvujúcu spravu, že Lianke v hlavičke rastie obrovský nádor na mozgu a musíme isť ihneď na príjem do nemocnice v BB na onkológiu, kde už po 2 týždňoch dostala krvácanie do mozgu a následne ochrnula na polovicu tela, ležala na Jiske, na umelej pľúcnej ventilácie. Lekár nám tam oznámil ďalšiu zdrvujúcu správu, že už nereaguje ani na svetlo,takže oslepla na obe očká, keďže nádor sa nachádza na očných spojoch. Po niekoľkých dňoch nasledoval transport vrtulnikom do Prahy Motol,kde ju čakala 8 hodinová operácia, aby jej mohli odobrať vzorku nadoru (biopsia). Zistilo sa, že ide o zhubný nador mozgu a nasledovala liečba chemoterapiou na SK. Žiaľ nádor sa aj tak začal zväčšovať, museli jej meniť protokol a dali jej ešte silnejšiu chemoterapiu, ktorá ešte pokračuje.. Veríme že sa podarí Lianke zastaviť rast nádoru aby mohla byť s nami aj naďalej a dúfame na zázrak že raz bude opäť vidieť, chodiť a tešiť sa zo života ako ostatné detičky. Keďže nemôžem pracovať kvôli epedimii COVID 19, venujem sa Lianke naplno a cvičíme doma,lenže Lianka by potrebovala hlavne špeciálne rehabilitácie, ktoré máme v meste v rehabilitačnom centre Svetielko, ale tie sú veľmi drahé a bolo by to pre nás finančné náročné utiahnuť všetky špeciálne cvičenia. Mesačne rehabilitacie vychádzaju na 1200e. Ďakujeme za každú pomoc, ktoru Lianka potrebuje teraz najviac.Dakujeme za každé jedno euro, ktoré pôjde na rehabilitacie,verím že čoskoro pomocou špeciálnych cvičení sa bude môcť sama posadiť, postaviť na nohy a chodiť ako ostatné detičky. S úctou a pokorou Vám všetkým zo srdca v mene celej rodiny DAKUJEME. 

Aktualizácie

Rehabilitácie v centre Svetielko 28. 10 2020

Milí darcovia, v prvom rada Vám chceme veľmi pekne poďakovať za vašu priazeň a ochotu pomôcť malej Lianke s rehabilitáciami. Mame už vyzbierané peniažky na prvé 3 mesiace a to len vďaka Vám. Vážime si to veľmi. Môžeme konečne začať rehabilitácie, mame už podpísané papiere s riaditeľkou. Chceli by sme aj po 3 mesiacoch ďalej rehabilitovať a napredovať, preto sme výzvu nechali, aby sa zbierali peniažky ďalej na ďalšie mesiace v rehabilitačnom centre Svetielko, ako aj rôzne špeciálne rehabilitačné pomôcky, ktoré bude Lianka ešte potrebovať ďalej... Veľmi vám ďakujeme za každý dar, ktorý si nesmierne vážime a sme radi, že nám takto pomáhate. Budeme Vám predbežne posielať aj fotky z rehabilitácii ako aj pokroky, ktoré Lianka bude ďalej robiť. Verím, že keď nepoľavime s rehabilitáciami Lianka sa čoskoro postaví na nohy a dokážeme veľké zázraky! 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?