Menu

Krok po kroku k nášmu cielu

Trvanie výzvy: 5. októbra 2020 - 5. októbra 2021

Cieľ výzvy

Vyzbierať potrebné finančné prostriedky na rehabilitačné cvičenia a pobyty v rehabilitačnom centre Mgr.Jarmily Rybárovej v Poprade pre Sárku a Ondrejka ktoré tak veľmi potrebujú

Príbeh

Krok po kroku k nášmu cielu

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať.

Už od prvej chvíle na tomto svete sme museli bojovať o svoj život. Prvé 2 týždne sme boli v inkubátore napojení na umelé dýchanie a neskôr na podporný kyslík. Potom sme absolvovali množstvo vyšetrení,pri ktorých nám stanovili predbežné diagnózy. Cysty na mozgu a krvácanie do mozgu, apnoické pauzy, rozšírené mozgové komory a retinopatiu. Po príchode domov sa nám pridružili ďalšie zdravotné ťažkosti, silné koliky, reflux adráždivosť.

Diagnóza Ondrejka je CTP, hypertonia, CKP so zvýšenou excitáciou,cystické rozšírenie v mozgu, predčasné zrastenie fontanely, reflux a silnékoliky, ťažký opistotonus, spastická kvadruparetická detská mozgová obrna,epilepsia, mikrocefália, tupozrakosť na ľavé oko, hypotónia a hypertonia trupového svalstva.

Diagnóza Sárinky je CKP, retinopatia, nápadne širší SAP, oneskorenýmotorický vývin, oneskorený psychomotorický vývin, rozšírené mozgové komory,hypotónia svalstva, reflux a silné koliky, spastická diplegická detská mozgováobrna, dyslalia.

Tatko a mamička robia čo vládzu, ale sami na to už  nestačia, preto by sme Vás chceli poprosiť o vašu pomoc. Mamička nám venuje všetok svoj čas. Chodí s nami ku koníkom, plávať, cvičiť, veľa sa s nami hrá a pomáha nám, ako vie, aby nás tie naše neposlušné telíčka počúvali. Tatko musí chodiť do práce, aby nám zabezpečil všetko čo potrebujeme.
Lekári nám odporúčajú absolvovať rehabilitačné pobyty, aby sa naše neposlušné telíčka  posilnili a aby sme sa mohli  v budúcnosti sami postaviť na vlastné nohy. Vďaka rehabilitáciám a cvičeniam som sa ja Sárka naučila plaziť, sedieť, štvornožkovať, chodiť s prednou oporou a nakoniec aj samostatne chodiť. Moja chôdza však ešte nie jedokonalá, pretože stáčam chodidlá do vnútornej strany, pri chôdzi sa húpem a na ľavej nožičke sa my skracuje achilovka a preto pri chôdzi špičkujem, prílišprepínam kolienka a tým si poškodzuje jabĺčko, prepínam bruško dopredu a poškodzujem si chrbticu.  Môj braček Ondrejko mal byť podľa vyjadrení lekárov ležiaci, nevnímať svet okolo seba a mal byť kŕmený cez hadičky aprístroje. Vďaka rehabilitáciám, jeho bojovnosti a chuti žiť sa môj braček Ondrejko dnes dokáže s malou pomocou plaziť, sedieť, sám udržať predmety v ruke a vnímať okolie. Už sa naučil jesť a prežúvať bežnú stravu. Keďže Ondrejkov zdravotný stav je na tom podstatne horšie ako môj, musí na svoj boj vynaložiťviacej úsilia.

Tak sa aj my s Ondrejkom snažíme, ako len vieme, aby sme si plnili naše sny a mohli byť aspoň trošku sebestační.Chceme Vás veľmi pekne poprosiť o vašu pomoc pri financovaní rehabilitačných pobytov, ktoré sú pre našu mamičku a tatka veľmi nákladné a pre nás tak veľmi potrebné. Veď každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie no niekedy na to potrebuje aj pomoc iných. 

 Srdečná vďaka Sárka a Ondrejko

Ďalšie informácie

Facebook
Ondrej a Sára,oz

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?