Menu

Ochudobnené o rehabilitáciu

Trvanie výzvy: 8. októbra 2020 - 31. mája 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Dovybaviť domácu telecvičňu - balančný tunel, rotopéd, bežiaci pás, vnútorná trampolína, balančné pologule, akupresúrny chodník, therabant,fit lopty, protišmykový koberec, závesný germcídny žiarič, úložné boxy.

Príbeh

Ochudobnené o rehabilitáciu

Rehabilitácia je pre nás nevyhnutná

Moje dve dcérky, ktoré trpia od narodenia nevyliečiteľnou zákernou chorobou-cystickou fibrózou, chodili pravidelne do Šrobarovho ústavu do Dolného Smokovca na rehabilitácie, ktorými posilňovali svalstvo a tým aj činnosť vnútorných orgánov. Na to nadväzuje  i cvičenie doma. Pri tejto diagnóze sú postihnuté pľúca, pankreas a postupne i všetky vnútorné orgány. Pravidelná rehabilitácia je preto  nevyhnutná, lebo udržiava deti v primeranej kondícii.Od marca 2020 vzhľadom na epidemiologickú situáciu musia deti cvičiť len doma. Vyčlenili sme im miestnosť, ktorú potrebujeme dovybaviť .Okrem cvičenia dcérky pravidelne inhalujú, vykonávam s nimi odhlieňovacie techniky,preplachy nosových dutín , svetelné terapie. Keďže berú veľké množstvo enzýmov, lebo im nepracuje pankreas, musia mať vysokokalorickú  stravu/6x denne/.Naša finančná situácia je kritická, pretože ja už 12 rokov nemôžem pracovať z dôvodu 24 hodinovej starostlivosti o dcérky. Navyše i ja mám po dvoch pôrodoch doživotné zdravotné problémy , nakoľko som po prvom pôrode prekonala mozgový infarkt a po druhom mi zlyhalo srdce pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy.Telecvičné náradie a pomôcky , ktoré potrebujeme zakúpiť, nám pomôžu denne realizovať  rehabilitačné cvičenia, pretože epidemiologická situácia v krajine nám neumožní chodiť do Dolného Smokovca ,a to môže zdravotný stav  mojich  detí  vážne ohroziť a  zhoršiť.

Prosíme dobrých ľudí o pochopenie a pomoc. Ďakujeme Vám.


Aktualizácie

Opätovné poďakovanie19. 2 2021

Chcem úprimne poďakovať Vám všetkým , ktorí ste pomohli,taktiež poprosiť ak môžte pomôcť aj keď viem ,že finančne situácie tejto doby, ktorú momentálne máme sú veľmi náročné.Dakujem


Prosba14. 12 2020

Dobrý večer,chcem poďakovať a poprosiť ak môžte pomôcť nám.Veľmi si vážim, každú pomoc aj keď je koronakriza náročné obdobie pre veľa ľudí.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?