Menu

Pomoc pre Sabinku

Trvanie výzvy: 22. októbra 2020 - 22. októbra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

neurorehabilitácia v adeli medical centre v Piešťanoch

Príbeh

Pomoc pre Sabinku

Dobrý deň milí darcovia!
Opäť sa na vás obraciame s prosbou pre našu dcérku Sabínku,ktoré má od narodenia vrodenú vývojovú chybu mozgu 3- komorový hydrocefalus.
Toto ochorenie jej spôsobuje pohybové aj mentálne problémy.Zatiaľ sa po mnohých absolvovaných rehabilitáciách dokáže sama posadiť,skúša sa dať do polohy na štyri,s oporou sa postaví a s oporou chvíľku stojí.

Sabínka sa narodila po prenášaní cisárskym rezom a do vienka jej nebolo dané zdravie.Momentálne má 7.rokov a navštevuje špeciálnu škôlku kam chodí veľmi rada za kamarátmi.I keď nerozpráva svojim krásnym úsmevom si nás všetkých kúpi.Minulý rok bola operovaná,držal sa jej likvor v hlavičke a jej zdravotný stav sa rapídne zhoršil.Pridala sa k jej diagnóze ďalšia menom epilepsia,ktorá jej úplne vymazala plač aj smiech.Našťastie na delfínoterapii v egypte sa začala po dlhých 8 mesiacoch opäť smiať,čomu sme veľmi šťastní.Momentálne pracujeme na zlepšení jemnej aj hrubej motoriky a na reči pretože nič nerozpráva iba hláskuje.U nej sa totiž potvrdila mutácia v géne doposiaľ nikde na svete neobjasnená.Je to beh na dlhé trate ale my sa snažíme yo všetkých síl jej zdravotný stav zlepšiť a pripraviť Sabínku k samostatnosti.Navštevujeme rehabilitačné centrá od jej 5.mesiacov.Bez rehabilitácií by nebola schopná sa ani posadiť.Žiaľ všetky rehabilitačné centrá,ktoré navštevujeme nehradia poisťovne a tak si musíme pomáhať ako vieme.

Aktualizácie

Sabínka a jej pokroky29. 6 2021

Tešíme sa,že Sabi začína rozpoznávať predmety.Po terapiách ABA sa jej zlepšuje vnímanie.

Sabínka v chodítku19. 5 2021

Sabínka skúšala chodiť v chodítku a veru sa jej pár krôčikov urobiť podarilo.Veľmi sa tešila sama zo seba,keď sa jej to podarilo.

Sabi napreduje16. 4 2021

Milí darcovia!Ďakujeme pekne za pomoc Sabínka chce veľa stáť aj s pomocou chodiť.Veľmi sa tešíme,lebo trvalo 2.roky od operácie hlavy aby sme sa vrátili tam kde sme skončili po rehabilitáciách.Je to dlhá cesta musela absolvovať 19.rehabilitačných pobytov aby sme sa dostali po 2.rokoch na dobrú cestu.

Sabínkine pokroky10. 3 2021

Sabínka je veľmi aktívna a v poslednej dobe sa jej zlepšuje porozumenie.Prekvapila nás,že chce dlhšie stáť a skúša kráčať s oporou čomu sa veľmi tešíme.

Sabínka 25. 1 2021

Ďakujeme milí darcovia za pomoc pre Sabínku.Momentálne nás Sabi prekvapuje a je veľmi aktívna.Konečne sa vracia po dvoch rokch späť k tomu,že ju zaujíma chôdza.Po operácii hlavičky sme museli zamakať o to viac keďže dlho bola bez aktívneho pohybu.

Sabínka rehabilituje v MedicSam11. 12 2020

Ďakujeme za pomoc s kúpou rúšok,čiapok a nákrčníkov na pomoc SABÍNKE.

Sabínka rehabilituje v MedicSam11. 12 2020

VĎAKA vašej pomoci sa Sabínka rehabilituje v STAREJ TUREJ.

PREDAJOM rúšok,čiapok a nákrčníkov sme spoločne dostali Sabi na potrebnú rehabilitáciu.

Ďalšie informácie

Facebook
Pomôžte-Sabinke

Web
www.sabinka.sk

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?