Menu

Pomoc matke samoživiteľke

Trvanie výzvy: 4. novembra 2020 - 31. marca 2021

Cieľ výzvy

Poskytnutie zdravotnej starostlivosti (lieky, rehabilitácia) a základných životných potrieb.

Príbeh

Pomoc matke samoživiteľke

Kvôli koronavírusu som sa ocitla v ťažkej finančnej situácii. Veľmi pekne by som Vás preto chcela všetkých prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk poprosiť o finančnú pomoc.

Som matkou - samoživiteľkou 2 maloletých detí - 10 ročného syna a 11 ročnej dcéry. Ako každá matka chcem pre svoje deti len to najlepšie. Žial, ocitla som sa v situácii, kedy nie som schopná dať im všetko, čo v súčasnosti potrebujú a to je hlavne zdravie. Ako vieme, za všetko sa platí a ja nemám z čoho. 

Počas 1.vlny koronakrízy som bola od marca do mája s deťmi na OČR a prišla som tak o príjem. Povedzme si otvorene, že vyžiť zo sumy očr, ktorá bola cca 460 eur sa nedá. Nie som ešte kúzelník. Aj keď dostávam výživné aj od exmanžela, ktoré je vo výške 150 eur, nepostačuje mi to. Keďže som bola nútená vziať si hypotéku a vyplatiť exmanžela z bytu, tak platím aj hypotéku, byt, energie , internet, mobil, čo ma mesačne stojí cca 500-560 eur. 

V súčasnosti som na PN, keďže žiaľ aj ja mám zdravotné problémy s chrbticou. No a aby toho nebolo málo, tak školy sú znovu zavreté. Ja som však nútená ísť pracovať aj napriek stálym bolestiam , aj za tú cenu, že deti musím dať k starým rodičom, kde nemajú internet a teda nebudú môcť mať online vyučovania. Pretože si už nemôžem dovoliť byť doma bez mzdy. Rovnako sa bojím aj o to, že prídem o prácu. 

K tomuto všetkému má žiaľ aj moja dcéra zdravotné problémy rovnaké ako ja a to je skolióza. Poviete si, že veď to má každý. No žiaľ moja dcéra má ťažkú skoliózu. V súčasnosti čakáme na vyjadrenie lekárky, či to bude nutné riešiť operáciou alebo bude postačujúci ,,len,, korzet a cvičenie SM systém. Keďže v tomto čase je ťažké niečo riešiť u lekára a na termín sa čaká aj 6 mesiace, musela som dcéru objednať ku súkromnej fyzioterapeutke. Jedno také ,,sedenie,, ma stálo 23 eur. Chodím tam aj zo sebou, kde platím rovnako. Dcéra by potrebovala intenzívne sedenia tj. aspoň 3x týždenne, kde s ňou budú cvičit, dajú jej masáže a rozne terapie. Čo sa týka mňa, ja to nejako oželiem, pretože ja sa viem uskromniť a na mne tak nezáleží, ale ona je ešte dieťa a nechcem ,aby mala také bolesti ako ja. 

Čo sa týka syna , ten má problémy v škole. Bola mu zistená dyslexia, dysgrafia a dysortografia. V škole má pridelenú asistentku. Museli sme absolvovať aj psychiatrické vyšetrenie, kde bolo vyslovené podozrenie na aspergerov syndróm. Tento test máme absolvovať v decembri a stojí 50 eur. Ďalej navštevujeme aj psychologa každý mesiac. Taktiež by obe deti potrebovali aj zubné strojčeky, na ktoré nemám financie a poisťovňa ich prepláca len s min.sumou. 

Určite sa v duchu pýtate a čo otec detí. Toho som o pomoc žiadala ako prvého. Jeho odpoveď však bola - nemám, nedám, nezaujíma ma to, nechcem . A žial mi aj napísal citujem : ,, Ži z lásky. ,, 

Veľmi dlho som zvažovala, či zverejniť môj príbeh, pretože vždy som sa chcela vedieť postarať o svoje deti sama. No žiaľ momentálna situácia ma prinútila žiadať o pomoc cudzích ľudí. Neprosím o pomoc pre seba, ale pre moje deti. 

Viem, že žijeme v ťažkej dobe a že každý má starosti, preto budem vďačná za každé jedno euro , ktoré pošlete pre moje deti.

Ďakujem. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?