Menu

Zlepšenie podmienok pre život počas COVID-19

Trvanie výzvy: 18. novembra 2020 - 18. novembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Zabezpečiť financie na zvýšené výdavky na potreby a starostlivosť o deti (strava, vitamíny, ochranné pomôcky, rúška, dezinfekciu, drogériu a pod.) počas pandémie COVID-19. Tiež zabezpečiť počítač a internet pre online výučbu dcéry a tiež pre mňa na uľahčenie hľadania práce počas pandémie COVID 19.

Príbeh

Zlepšenie podmienok pre život počas COVID-19

Pomôžte mne a mojim deťom zabezpečiť zvýšené výdavky a potreby na život a vzdelanie počas pandémie COVID-19.

Volám sa Mária, mám 48 rokov. Mám tri detičky - Danielka má 13 rokov a chodí do 7.ročníka ZŠ, Jakubko má 8 rokov chodí do 1. ročníka ZŠ a Terezka má 6 rôčkov navštevuje MŠ. Starostlivosť, výchovu a všetko potrebné pre moje deti zabezpečujem sama. 

V minulosti som kvôli dlhodobej zložitej a ťažkej životnej situácii bývala spolu s deťmi v Charite a neskôr sme sa presťahovali k mojej mame, kde bývam spolu s deťmi do dnes. Vďaka láske a starostlivosti mojej mamy tak máme strechu nad hlavou. Moja mama je však vážne chorá a strata súkromia a kľudu jej zdravotný stav zhoršuje. 

Bola som v situácií, ktorá bola pre mňa veľmi bolestivá a ťažká, keďže som bola bez príjmu a často závislá na pomoci druhých ľudí. Od toho času sa mi podarilo vybaviť výživné a náhradné výživné pre deti, štátne dávky, invalidný dôchodok a začala som si aktívne hľadať prácu. Prácu som si hľadala, ako upratovačka alebo pomocná sila v kuchyni, aby som sa mohla postaviť na vlastné nohy.  

Tento rok však všetky moje snahy nájsť si prácu veľmi ovplyvnila situácia ohľadom pandémie. Z mojej skúsenosti v súvislosti s pandémiou väčšina zamestnávateľov momentálne znižuje počet zamestnancov, gastronómia nefunguje a obchody sú zatvorené. Tiež nemám možnosť si hľadať prácu cez internet, pretože si neviem finančne zabezpečiť počítač a internet. Osobné hľadanie práce počas pandémie nie je bezpečné a často veľmi obmedzené. 

Ďalší dôvod, prečo je v tomto období pre mňa náročnejšie nájsť si prácu je stále meniaca sa situácia ohľadom škôl a škôlok. Deti počas prvej aj druhej vlny  často nechodili do škôl a škôlky pravidelne a preto som sa im potrebovala viac venovať. S tým, že sú deti doma a tiež kvôli pandémii sa mi zvýšili výdavky na ich stravu a oblečenie, vitamíny, ochranné pomôcky, rúška, dezinfekciu, drogériu a pod. To, že sa deti učia online z domu pre nás predstavuje veľký problém spojený so zabezpečením online výučby. Dcéra, ktorá je v 7. ročníku ZŠ, k plnohodnotnému vyučovaniu potrebuje počítač a internet, ktoré momentálne z finančných dôvodov nemáme a ani jej ich  nedokážem sama zabezpečiť.

Je pre mňa náročné a často veľmi zložité zabezpečiť plnohodnotný a pokojný rodinný život mne a mojim deťom. Bohužiaľ, som sama, takže výchova mojich detí a zabezpečenie financií na všetko, čopotrebujeme  zostalo  len na mojich pleciach.

No nevzdávam sa a verím, že aj pomocou portálu Ľudiaľuďom a Fondu vzájomnej pomoci bude pre mňa a deti jednoduchšie zabezpečiť pre nás základne potreby, prekonať a zvládnuť toto náročné obdobie spojenés pandémiou COVID-19. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?