Menu

Pomoc pri liečbe intenzívnych chronických bolestí

Trvanie výzvy: 23. decembra 2020 - 1. marca 2021

Cieľ výzvy

Financie budú použité na lekársky zákrok a vyšetrenia. Dal by som čokoľvek za to, aby sa mi vrátilo zdravie. Viackrát som bol poslaný k vysokokvalifikovaným odborníkom, ktorých je však málo, musím za nimi cestovať aj do Čiech a stoja nemalé peniaze. Ešte vďačnejší budem aj za rady ako to liečiť, za kým ísť a pod. Kto by bol ochotný a možno by mi vedel pomôcť, môžem bližšie opísať môj zdravotný stav. Upozorňujem, že to nie je nič bežné, keďže si stým nevie rady mnoho odborníkov.

Príbeh

Pomoc pri liečbe intenzívnych chronických bolestí

Od mája tohto roka sa trápim s neustálou intenzívnou bolesťou močových ciest, napriek obrovskému množstvu vyšetrení, stále nemám presne určený príčinu bolesti, teda to nevieme ani ako správne liečiť. Táto choroba mi zničila za krátky čas celý život.

Začiatkom mája tohto roka sa mi bez nejakých jasných príčin objavila silná bolesť močovej rúry v najcitlivejšej oblasti. Ako 19-ročného chlapca, sexuálne neaktívneho, som sa nikdy s takouto bolesťou nestretol. Moje problémy pretrvávajú neustále už 7 mesiacov. Prešiel som obrovské množstvo lekárov, v rôznych oblastiach. Častokrát som stretol lekárov s nepríjemnými povahami, ktorý mi na trápení (psychickom) ešte pridali. 

Bol som hospitalizovaný v nemocnici, dostával som mnoho antibiotík, no bolesti nezmyzli. Na riešení neprispela ani koronakríza, čo mi častokrát sťažuje návštevy lekárov, ale aj iné bežné veci. Mojej mame znížili príjem pre koronakrízu. Mnoho lekárov ma už neprijalo z dôvodu, že nových pacientov pre pandémiu nateraz neberú, ak majú už majú svojho lekára inde. 

Psychicky som to zvládal zo začiatku najmä vďaka nádeji, že sa vyliečim. Keď však nádej zmizla po prejdení všetkých možných liečebných procesov, prišli aj depresie. Ťažko znášam aj neustále návštevy ordinácií a neustále sa vyzliekanie pred sestričkami a lekárkami (pre hanblivú osobu je to obzvlášť nepríjemné). Z ciest k lekárom mám už doslova traumu.

Beriem silné lieky na bolesť, aby som mohol aspoň ako-tak normálne fungovať. Vychádzky von som obmedzil, keďže chlad mi pridáva na bolesti. Moje sny do budúcna ako prvákovi na VŠ vyhasli. Školu som prerušil, keďže som veľa vynechával a z bolesťami sa veľmi ťažko učí. Finančne je to náročné – cestovať k rôznym vyšetreniam po celej republike, drahé testy, vyšetrenia, liečebné postupy... Po posledných vyšetreniach mám odporúčanie na zákrok cirkumcízia, čo mi poisťovňa nevie preplatiť. Žijem spolu s mamou a sestrou, tiež študentkou, brigádovať už nedokážem, mama robí pre mňa všetko, preto by som jej chcel pomôcť, pretože pracuje neustále – má dve práce kvôli koronakríze, ktorá jej ako kuchárke zhoršila pracovné možnosti.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?