Menu

Moje deti potrebujú jedlo

Trvanie výzvy: 12. januára 2021 - 13. augusta 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Financie na živobytie, elektrinu a kúrenie.

Autor výzvy

Príbeh

Moje deti potrebujú jedlo

Máme ošumelý karavan, v ktorom žije manželka Anna, ja a naše deti 9-ročný Kevin, 7-ročný Kristián a 5-ročná Anetka. Som jediný živiteľ rodiny a nečakám na to, čo mi dá štát, zbieram železný šrot. Kedysi som bol podnikateľom. No teraz mám ťažko choré srdce.

Keďže nemáme na prenájom bytu, rozhodli sme sa ostať v nepojazdnom aute. Aby sme mali svetlo, používame elektrinu z autobatérie. Cez leto si perieme a kúpeme sa v miestnom potoku a varíme si na plynovom variči. Aby sme mali pitnú vodu pre seba a pre naše deti, po pitnú vodu si chodíme do dediny čo je asi 4 kilometre. Najhoršie sú zimy. Kúrime v piecke, na nej aj ohrievame vodu na kúpanie. Platíme uhlie, pretože sa neodvážim kradnúť drevo z lesa, aby ma nezavreli. Veď čo by si tu bezo mňa počali. 

Donedávna sme žili len z prídavkov na deti a materskej vo výške 273 eur. Mesačne by sme museli za prenájom platiť okolo 120 eur, veľa by nám neostalo na živobytie a nechceme, aby naše deti hladovali. Koľko krát si mi nedáme do úst, len aby oni mali.

Malý Kevin chodí do tretieho ročníka základnej školy a Kristián do druhej. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?