Menu

Rehabilitácie pre Grétku

Trvanie výzvy: 21. decembra 2020 - 21. decembra 2021

Cieľ výzvy

Zaplatiť pravidelné rehabilitácie a posilňovacie tréningy v Centre Svetielko a absolvovať intenzívny rehabilitačný pobyt v niektorom centre na Slovensku.

Príbeh

Rehabilitácie pre Grétku

Grétka je šikovné 3-ročné dievčatko, ktoré veľmi túži samostatne chodiť a navštevovať škôlku so svojimi zdravými rovesníkmi. Za každý príspevok vám z celého srdca ďakujeme!


Grétka sa narodila predčasne v 28. týždni tehotenstva 12. decembra 2017. Mala veľmi nízku pôrodnú hmotnosť, iba 1290 g. V prvých mesiacoch jej života sme spozorovali oneskorenú hrubú motoriku a neskôr sa u nej potvrdila forma detskej mozgovej obrny - spastická diparéza. Od 9 mesiacov sme cvičili vojtovku, zároveň sme chodili na rôzne druhy rehabilitácií, plávanie, hipoterapiu, absolvovali sme rehabilitačný pobyt v Adeli v Piešťanoch a tri pobyty v Tetise v Dunajskej Lužnej. Väčšina z terapií nie je preplácaná poisťovňou a musíme si ich hradiť sami. Momentálne Grétka už niekoľko mesiacov pravidelne rehabilituje v Centre Svetielko v Bratislave, kam chodí 2x týždenne a robí tam veľké pokroky.

Tento rok začala Grétka ako 2-ročná samostatne chodiť, ale iba po špičkách, na päty sa vôbec nedokázala postaviť. Koncom októbra 2020 podstúpila operáciu v narkóze - perkutánnu fibromyotómiu na ľavom lýtku v NÚDCH na Kramároch. Ľavá nožička už bola silno spastická a mali sme veľký problém ju vôbec v členku ohnúť. Po operácii sa spasticita uvoľnila, noha v členku je krásne ohybná, ale bude si vyžadovať veľmi veľa cvičenia, aby sa naučila správne stúpať na pätu a aby sa aj pravá nožička dorovnala k tej operovanej.

Keďže kvôli Grétkinmu zdravotnému stavu zostávam na rodičovskej „dovolenke“ ďalší rok, náš rodinný príjem nám neumožňuje zaplatiť jej rehabilitácie v takom rozsahu, ako by bolo potrebné. Každý príspevok, ktorý nám darujete, bude použitý na Grétkinu rehabilitáciu. Ďakujeme!

Grétkina mama


Aktualizácie

Pooperačný intenzívny tréning v Centre Svetielko26. sep 2021

Grétka podstúpila koncom augusta ďalšiu operáciu v NÚDCH na Kramároch, tentokrát perkutánnu fibromyotómiu na pravej nožičke. Týždeň po operácii mala nohu v sadre a hneď ako jej ju dali dole začala intenzívne rehabilitovať v bratislavskom Centre Svetielko. Prvý deň tam došla ako nechodiaca, veľmi sa bála na operovanú nohu stúpiť. Keď som pre ňu došla, už vedela spraviť pár krokov. Operácia dosť pomohla, ale poskracované svaly ju nútia rotovať kolienka k sebe. Každý deň však stála stabilnejšie a urobila stále viac krokov. Prikladám fotky zo septembrového tréninu. Ďakujeme každému darcovi za príspevok, veľmi si to vážime!

Intenzívny tréning v Centre Svetielko22. júl 2021

Milí naši darcovia, aj vďaka vám mohla Grétka v júni absolvovať 10-dňový posilňovací tréning v Centre Svetielko. Ak nám to vyjde, na konci augusta by mala podstúpiť operáciu pravej nožičky a následne znovu intenzívne rehabilitovať. Prikladám fotky z júnového tréningu. Ďakujeme!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?